Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Bir araba yolundan buz hızlı ve güvenli bir şekilde nasıl çıkarılır
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Bir araba yolundan buz hızlı ve güvenli bir şekilde nasıl çıkarılır

Bir araba yolundan buz hızlı ve güvenli bir şekilde nasıl çıkarılır

Karargaht Karargaht - - 5 dk okuma süresi
2

Hafta sonu yoğun kar yağışına maruz kaldıysanız, araba yolundan buzu nasıl çıkaracağınızı bilmeniz gerekir. Kar erimeye başladığında, bazen gece boyunca yeniden donar ve buza dönüşür, bu da hem yürümek hem de araç kullanmak için tehlikeli olabilir. Karda araba kullanmayı bilmek işte bu noktada işe yarar.

Kar, araba yolunuzu kaplamış ve buza dönüşmüşse, arabayı sürmeye çalışmadan önce onu çıkarmalısınız. Bu zorunludur, çünkü buzda sürüş aracınızın kontrolünü kaybetmenize ve potansiyel olarak kaza yapmanıza neden olabilir. Yine de endişelenmeyin – araba yolunuzun buzunu çözmek, tuzla veya tuzsuz yapabileceğiniz basit bir iştir. İşte yapmanız gerekenler.

Bir araba yolundan buz nasıl kaldırılır

Neye ihtiyacın olacak

Metal kürek

Kedi kumu veya kum

Kaya tuzu VEYA

Sürtme alkol

Kalsiyum klorür

magnezyum klorür

1. Her şeyden önce, metal bir kürek alın ve garaj yolunuzdaki olası karı temizleyin. Bu, ilk başta bariz olmasa bile, altındaki gizli bir katmanı ortaya çıkarabileceğinden, bunu yapmak en iyisidir. En iyi sonuçları elde etmek için sağlam bir metal kürek kullanın – Trazon’dan Taşınabilir Katlanır Kar Küreği’ni (37,99 $, Amazon) öneririz. Daha uzun bir araba yolunuz varsa, alternatif olarak bir kar üfleyici kullanabilirsiniz.

(Resim kaynağı: Shutterstock)

2. Buz ortaya çıktığında, çalışırken kendinize biraz çekiş sağlamak için durmayı planladığınız yere biraz kum veya kedi kumu (evet, doğru okudunuz) bırakmalısınız.

3. Artık buz net, daha kolay eritebilirsiniz. Burada kullanabilecekleriniz için birkaç seçeneğiniz var:

Kaya tuzu – Kaya tuzu en geleneksel buz çözücüdür ve uygulamak için Spot Yayıcı El Yayıcı ($22,70, Amazon) gibi bir yayıcı kullanabilirsiniz. Sadece kaya tuzunun çimlerinize ve çiçek tarhlarınıza zarar verebileceğini unutmayın. Kaya tuzu da kediler ve köpekler için zehirlidir ve patilerine zarar verebilir, bu nedenle etrafta hayvanlarınız varsa bir alternatif denemeniz gerekebilir. Sürtünme alkolü — Sürtünme alkolünün çok düşük bir donma noktası vardır (yaklaşık -128°F veya -89°C), bu da uygulandığında yeniden donmayacağı anlamına gelir. Bunu doğrudan araba yolunuza dökebilir veya uzatmak için bir sprey şişesinde ılık suyla 50/50 oranında seyreltebilirsiniz. Bununla birlikte, ovalama alkolü hayvanlar için bir kez daha zehirlidir. Kalsiyum Klorür — Kalsiyum Klorürün buzu kaya tuzundan çok daha hızlı erittiği bilinmektedir, ayrıca buzu daha düşük sıcaklıklarda eritebilir. Bununla birlikte, bir kez daha bu, kediler ve köpekler için toksik olabilir. Magnezyum Klorür — Magnezyum Klorür, alternatiflerinden daha evcil hayvan dostu olan etkili bir buz çözücüdür. Bu, pelet şeklinde olduğu kadar pul halinde de satın alınabilir ve daha sonra buza saçılabilir. HARRIS Kind Melt Pet Friendly Ice Melt’i (36,99 $, Amazon) öneriyoruz.

Betonda buzu eriten kaya tuzu

(Resim kaynağı: Shutterstock)

4. En iyi sonuç için seçtiğiniz buz çözücüyü eşit şekilde uygulayın.

5. Seçtiğiniz buz çözücüyü uyguladıktan sonra, buzun kalınlığına ve sıcaklığa bağlı olarak etkisini göstermesi için 15-30 dakika beklemeniz gerekecektir. Özel bir buz çözücü satın aldıysanız, uygulama talimatlarını ve bekleme süresini izleyin.

6. Buz kısmen eridiğinde, küreğinizi tekrar çıkarın ve gevşek buzu araba yolunuzdan çıkarın. Buz çözücünüzü yeniden uygulayın ve gerektiği kadar tekrarlayın.

İşte orada, araba yolunuz buzsuz olmalı. Arabanızın aynı tedaviye ihtiyacı varsa, ön camın buzunu nasıl çözeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Sirke araba yolundaki buzu eritir mi?

Bazı siteler buz çözücü olarak sirke kullanılmasını önerse de biz bunu önermeyiz. Bunun nedeni, sirkenin donma noktasının (28 derece) sudan çok daha düşük olmamasıdır, dolayısıyla bu sıcaklıklarda uyguluyorsanız, sadece buza eklemiş olursunuz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir