Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Stokta Bulunan, Gönderilmeye Hazır Ürünlerle En İyi Fiyatlandırmanın Kilidini Açın
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Modem ve Router
  4. »
  5. Aslan Olmak mı Kaplan Olmak mı? Cisco Büyük Zorluklarla Karşı Karşıya

Aslan Olmak mı Kaplan Olmak mı? Cisco Büyük Zorluklarla Karşı Karşıya

Karargaht Karargaht - - 4 dk okuma süresi
2

Cisco, Huawei, Juniper, Hewlett-Packard Co. gibi rakiplerin zorluklarıyla karşı karşıya. Rakip, Cisco ile arasındaki farkını daraltmak için adımlar atıyor, örneğin, Çin’in en büyük telefon ağı ekipmanı üreticisi Huawei Technologies Co., yükselişte bankacılık yapıyor Cisco ile daha büyük bir pazarı paylaşmak için veri yönlendiricileri ve anahtarlarında bilgisayar ve iletişim ağlarının birleştirilmesi. Çünkü bu alanda, tıpkı kaplanın ormanın kralı olduğu gibi, CSICO da veri yönlendiricileri ve anahtarlarında lider, kraldır. Ayrıca geçişte, Hewlett-Packard Co. gibi diğer rakiplerle rekabet edebilmek için CISCO, Catalyst 6500’de yeni teknolojiyi tanıtıyor (en popüler anahtarlama sistemlerinden biri 1999’dan beri 42 milyar dolar gelir elde etti). Bu, birçok müşterinin tamamen yeni bir sistem satın almak yerine yeni donanım modüllerini zaten sahip oldukları kasaya takabilecekleri anlamına geliyor.

Cisco’nun Şamandıra Karı için 10.000 kadar işi kesmeyi planladığı söyleniyor. Cisco İcra Kurulu Başkanı John Chambers, Juniper Networks Inc. ve Hewlett-Packard Co. gibi rakipler Cisco’nun daha düşük fiyatlı, daha basit ürünlerle ana iş alanlarında pazar payı alırken, işleri azaltıyor ve daha az kârlı işletmelerden çıkıyor. Gleacher & Co.’da bir analist olan Brian Marshall, Cisco’nun geçen yıl gelirinin yarısından fazlasını oluşturan anahtar ve yönlendirici satışlarının düşmeye devam edeceğini söyledi.

Şirket, Mayıs ayında yaptığı açıklamada, istihdamın ortadan kaldırılmasının Cisco’nun 2012 mali yılında 1 milyar dolarlık harcama yapmasına yardımcı olacağını söyledi. Cisco, üç aylık bir dosyalamada, gönüllü erken emeklilik programının bir sonucu olarak dördüncü mali çeyrekte 500 milyon ila 1,1 milyar dolar arasında maliyet beklediğini söyledi.

Dell’Oro, küresel yönlendirici satışlarında Cisco’nun da 6,4 puan kaybettiğini ve pazarın yüzde 54,2’sine düştüğünü, Juniper’in ise kazandığını söyledi. İyileşme yolunda, CSICO Flip video kamera ünitesini kapatmak ve 550 işi kesmek, 10000’e kadar işleri ortadan kaldırmak, anahtarlama sistemlerini ve yönlendiricilerini yükseltmek, farklı türdeki işletmeler ve işletmeler için daha iyi ağ çözümleri sağlamak gibi olası eylemleri gerçekleştirdi. Cisco’nun Yatırımcıları şirketin, yönlendiriciler ve anahtarlar gibi geleneksel kurumsal tekliflere odaklanmak için tüketici ürünlerinden tamamen çıkması gerektiğini söylediler. Cisco’nun ekipmanı, kurumsal ağlar ve telefon ve İnternet servis sağlayıcıları tarafından Web trafiğini yönlendirmek için kullanılır.

Cisco, işini kolaylaştırmak ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere büyüme alanlarına odaklanmak için yönetimi yeniden düzenliyor: çekirdek yönlendirme ve anahtarlama; işbirliği; Bulut bilişim; ağ mimarileri.

Cisco için kaplan olmak çok daha iyi olabilir. Çünkü sadece bir ormanın kralı olan kaplan, karşılaştırılabilir ve profesyonel bir alanda lider olabilir. Aslan, hayvanların kralı olmasına rağmen, her şeyi kontrol edecek kadar güçlü değildir. Bu nedenle, Cisco’nun özüne odaklanmak, iyileşme yolunda akıllıca bir karardır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir