Apple Watch’ta Shazam nasıl kullanılır?

Apple Watch'ta Shazam nasıl kullanılır?

Her gün bir Apple Watch kullanıcısı olarak, her zaman en iyi akıllı saati daha da iyi hale getirmek için hileler ve gizli özellikler arıyorum. Keşiflerimden bazıları diğerlerinden daha faydalıdır – bunun pratik ve eğlenceli arasında bir yere geldiğini söyleyebilirim.

Yüksek sesle çalan şarkıları tanımlayabilen bir uygulama olan Shazam’ı duymuş olabilirsiniz. Bir restoranda veya barda olduğunuzu ve daha sonra kaydetmek istediğiniz bir melodi duyduğunuzu, ancak sunucuyu veya barmeni çalma listesi bilgileri için rahatsız etmek istemediğinizi varsayalım. Akıllı telefonunuzda Shazam uygulamasını açtığınızda (iPhone (yeni sekmede açılır), Android (yeni sekmede açılır)), birkaç saniye dinler ve bir eşleşme için Shazam veritabanını tarar.

Ancak Shazam’ın aynı zamanda en iyi Apple Watch uygulamalarından biri olduğunu biliyor muydunuz? Shazam’ı iPhone’umda sık kullanmama rağmen, yakın zamana kadar Apple Watch’ımda kullanmayı denememiştim. Telefonum ulaşamayacağımda kullanmak kesinlikle daha hızlı. En iyi yanı, Siri ile de işlevsellik olmasıdır.

Apple Watch’u nasıl kullanacağınızı (ve özellikle Apple Watch uygulamalarını nasıl yükleyeceğinizi ve sileceğinizi) biliyorsanız, Shazam’ı Apple Watch’ınıza yüklemek çok kolay. Öncelikle en iyi müzik tanıma uygulamalarından biri olan Shazam’ı iPhone’unuza indirmek isteyeceksiniz. Otomatik indirmeleri etkinleştirdiyseniz, Shazam otomatik olarak Apple Watch’ınızın uygulama kitaplığında görünmelidir. Shazam’ı indirmek için Apple Watch’ınızdaki App Store’u da kullanabilirsiniz.

TikTok hesabımızın izniyle Apple Watch’ınızda Shazam’a göz atın. Henüz yapmadıysanız, daha fazla Apple Watch ipucu için TikTok’ta Tom’un Kılavuzu’nu (yeni sekmede açılır) izlediğinizden emin olun.

@tomsguide (yeni sekmede açılır) ♬ orijinal ses – KenDogTikToks (yeni sekmede açılır)

Apple Watch’ınızda Shazam nasıl kullanılır?

1. Apple Watch’ınızda Shazam’ı açın. Izgara görünümünde Shazam simgesini veya liste görünümünde uygulama adını görmelisiniz.

(Resim kaynağı: Gelecek)

2. Shazam simgesi olan mavi düğmeye tıklayın. Saatin yanında, Apple Watch’unuzun dinlediğini gösteren turuncu bir mikrofon simgesi görmelisiniz.

Apple Watch shazam uygulaması

(Resim kaynağı: Gelecek)

3. Şarkı adına ve sanatçıya bakın. Shazam, varsa albüm resmini de gösterecek. Ayrıca tüm parçayı Apple Music’te çalmanız istenebilir.

Apple Watch shazam şarkı etiketi

(Resim kaynağı: Gelecek)

“Siri, hangi şarkı çalıyor?”

Yüksek sesle çalan bir şarkıyı tanımlamak için Siri’yi de kullanabilirsiniz. Apple Watch’ınızın dijital kurma koluna basın ve “Hangi şarkı çalıyor?” diye sorun. Siri, tanımladığı şarkıyı dinleyecek ve adlandıracaktır.

Artık Apple Watch’ınızda Shazam’ı nasıl kullanacağınızı ve Siri’den sizin için bir şarkı bulmasını nasıl isteyeceğinizi biliyorsunuz. Yeni bir akıllı saat pazarındaysanız, en iyi Apple Watch fırsatlarını ve sizin için en iyi Apple Watch’u seçme kılavuzumuzu kontrol ettiğinizden emin olun.

Bugünün en iyi Apple Watch Series 7 fırsatları

https://t.myvisualiq.net/impression_pixel?r=hawk-cache&et=i&ago=212&ao=803&aca=123513&si=1943169&ci=234568&pi=356748&ad=-4&advt=1943169&chnl=-4&vndr=1481&sz=8336&u=Encrypted3169 i

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir