Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

An Apple logo, seemingly on an Apple Store, representing an article about how to make a genius bar appointment
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Apple Store’da Genius Bar randevusu nasıl alınır

Apple Store’da Genius Bar randevusu nasıl alınır

Karargaht Karargaht - - 7 dk okuma süresi
2

Apple cihazınızın biraz TLC’ye ihtiyacı varsa, Genius Bar randevusunun nasıl alınacağını bilmek ona hak ettiği ilgiyi verecektir.

İster iPad Air, ister iPhone 13, ister son derece pahalı Mac Studio’nuz olsun, Apple ürünlerinde zaman zaman işler ters gidebilir. Ancak neyse ki, Apple’ın kullanım kolaylığı ve mükemmel müşteri desteği ile tanınmasıyla, bir Apple Genius Bar randevusu almak gerçekten çok kolay ve hatta Apple Destek uygulamasını kullanarak doğrudan iPhone veya iPad’inizden randevu alabilirsiniz.

Cihazınız arızalı olmasa bile Genius Bar hizmeti, yeni bir ürün kurmaktan Apple Kimliğinizi kurtarmaya kadar her türlü konuda yardımcı olabilir.

Apple Genius Bar randevusu için nasıl randevu alacağınızı bilmek ister misiniz? Aşağıdaki basit kılavuzumuza göz atın.

Apple Destek uygulamasını kullanarak iPhone ve iPad’de Genius Bar randevusu nasıl alınır

Bir iOS veya iPadOS cihazında Apple Destek uygulamasını açın Sorun yaşadığınız cihaza dokunun Kategoriler listesinden sorununuzu seçin Tornavida simgesini bulun ve Yetkili Konumları Bul’a dokununZiyaret etmek için bir mağaza seçin Randevunuz için bir tarih ve saat seçin

Her adım için ayrıntılı talimatları görmek için okumaya devam edin.


Bir Genius Bar randevusu almanın en kolay yolu bir iOS veya iPadOS cihazı kullanmaktır. Bu cihazlardan birinde Apple Kimliğinizle oturum açtığınızda, her zaman kullanışlı Apple Destek uygulaması sayesinde bir Apple Genius Bar randevusu almak gerçekten çok kolay.

Henüz yüklemediyseniz, önce Apple Destek’i (yeni sekmede açılır) App Store’dan indirmeniz gerekir.

1. Apple Destek uygulamasını açın, ardından Cihazlarım altında sorun yaşadığınız cihaza dokunun.

(Resim kaynağı: Elma)

2. İlgili kategorilere dokunarak sorununuzu seçin. Sorununuz bir Genius Bar ziyareti gerektirmiyorsa (belirli yazılım sorunları), bir temsilciyle canlı sohbet veya telefon görüşmesi yoluyla konuşma seçeneği sunulur ve bu seçeneği, tercih ettiğiniz yönteme dokunarak seçebilirsiniz.

(Resim kaynağı: Elma)

3. Sorununuz bir Genius Bar’ı ziyaret etmeyi gerektiriyorsa, Onarım için Getir seçeneğini görürsünüz. Bu, sorunu önce kendiniz denemek ve düzeltmek için yapabileceğiniz şeyler için diğer önerilerin altında olabilir. Bir Genius Bar randevusu almak için tornavida simgesinin altındaki Yetkili Konumları Bul’a dokunun.

(Resim kaynağı: Elma)

4. Artık Genius Bar’a sahip en yakın Apple Mağazalarının bir listesini göreceksiniz. Konumunuz yanlışsa veya başka bir yerde arama yapmayı tercih ediyorsanız, üst taraftaki arama çubuğunda şehir veya posta koduna göre arama yapabilirsiniz. Tercih ettiğiniz mağazayı bulduktan sonra devam etmek için mağazanın adına dokunun.

(Resim kaynağı: Elma)

5. Bu sayfada, randevunuzu onaylamak için Rezerve’ye dokunmadan önce tercih ettiğiniz randevu saatini ve tarihini seçebilirsiniz. Onay ve güncellemeleri kısa mesajla almak istiyorsanız telefon numaranızı girin. Şimdi her şeyi onaylamak için bir e-posta alacaksınız.

(Resim kaynağı: Elma)


Apple web sitesi üzerinden Apple Genius Bar randevusu nasıl alınır

iPhone veya iPad’iniz çalışmıyorsa veya bir Mac kullanıyorsanız, Apple Genius Bar randevusu almanın en iyi yolu Apple’ın destek sayfasıdır. Bu sayfaya herhangi bir web tarayıcısı üzerinden erişebilirsiniz. Apple Kimliğinizle giriş yapmanız gerekecek, bu yüzden devam etmeden önce giriş bilgilerinizi bildiğinizden emin olun.

1. Apple’ın Destek Alın (yeni sekmede açılır) sayfasına gidin, ardından Giriş yap’a tıklayın. Talimatları izleyin ve Apple Kimliğinizi kullanarak giriş yapın.

(Resim kaynağı: Elma)

2. Giriş yaptıktan sonra, Apple Kimliğinize bağlı aygıtların listesini görmek için Bir ürün seç’i tıklayın.

(Resim kaynağı: Elma)

3. Artık Apple Kimliğinize bağlı cihazların bir listesini göreceksiniz. Sorun yaşadığınız cihazı tıklayın.

(Resim kaynağı: Elma)

4. Bu bölümde ilgili kategorilere tıklayarak sorunun ne olduğunu seçin. Seçtikten sonra “Destek seçeneklerinizi görün” altında Devam’ı tıklayın.

(Resim kaynağı: Elma)

5. Genius Bar’ı ziyaret etmeyi gerektirmeyen sorunlar için (belirli yazılım sorunları), canlı sohbet veya telefon yoluyla bir temsilciyle görüşmeniz önerilir. tercih edersin.

(Resim kaynağı: Elma)

6. Bir Genius Bar ziyareti gerektiren sorunlar için, “Onarım için Getir” seçeneğini göreceksiniz. Genius Bar randevunuzu almak için Bir yer bul’a tıklayın.

(Resim kaynağı: Elma)

7. Bulunduğunuz yere bağlı olarak, Genius Bar’a sahip en yakın Apple Mağazalarının bir listesini göreceksiniz. Konumunuz yanlışsa veya başka bir yerde bir Genius Bar’ı ziyaret etmek istiyorsanız, sayfanın üst kısmındaki kasaba/şehir adını tıklayın. Aksi takdirde, cihazınızı götürmek istediğiniz Apple Store’un adına tıklayın.

(Resim kaynağı: Elma)

8. Genius Bar ziyaretinizi istediğiniz tarih ve saate tıklayarak planlayabilirsiniz. İşiniz bittiğinde Devam’ı ve ardından onaylamak için Şimdi rezerve et’i tıklayın. Genius Bar randevunuzla ilgili bir e-posta onayı alacaksınız.

(Resim kaynağı: Elma)

Artık bir Apple Genius Bar randevusu için nasıl randevu alacağınızı biliyorsunuz, Mac’te sıcak köşelerin nasıl kullanılacağı, iPhone Kılavuzlu Erişim modunun nasıl etkinleştirileceği, iPhone’da bir Wi-Fi etkin noktasının nasıl kurulacağı da dahil olmak üzere Apple ile ilgili diğer kılavuzlarımıza göz atın. iPhone’da RAM nasıl temizlenir iPhone ve iPad’de PDF’ler nasıl düzenlenir ve eski iPhone’unuzun daha uzun süre dayanmasını nasıl sağlarsınız. AirDrop çalışmıyor mu? İşte nasıl düzeltileceği ve Bluetooth’un nasıl giderileceği ve sıfırlanacağı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir