Apple öğrenci indirimi nasıl alınır

How to get an Apple student discount

Bu günlerde bir Apple öğrenci indiriminin nasıl alınacağını bilmek çok kullanışlı. Üniversiteye yeni gidiyor olmanız ya da fakülte üyesi olmanız önemli değil: para biriktirmek her zaman memnuniyetle karşılanır.

Apple, çeşitli ürünlerinde öğrencilere indirim yapmasıyla tanınır ve eğitiminiz yüz yüze olsa bile kendinize iyi bir makine almanız önemlidir. En iyi Apple öğrenci indirimlerinin tümü için eksiksiz bir kılavuzumuz var, ancak bugünün en iyi Apple fırsatlarına göz atmadan önce, Apple’ın öğrenci indirimini nasıl alacağınızı ve en iyi MacBook’larda ve daha fazlasında kendinize biraz tasarruf edin. Ayrıca, bu haftanın en iyi Apple kuponlarına yönelik kılavuzumuza da göz atmayı unutmayın.

ABD’de Apple öğrenci indirimi nasıl alınır

(Resim kaynağı: Elma)

ABD’de Apple öğrenci indiriminizi talep etmek kolaydır ve Apple Store’dan satın almaktan neredeyse hiç farklı değildir. Apple Eğitim Mağazası web sitesine gidin (yeni sekmede açılır) ve satın almak istediğiniz listelenen Apple ürününü seçin.

Apple öğrenci indirimi nasıl alınır - ürün seçimi

(Resim kaynağı: Elma)

Bir ürüne tıklamak sizi bir konfigürasyon seçip sepetinize eklemenizi sağlayan yeni bir sayfaya götürür. Sepetten, normal olarak kontrol etmeniz yeterlidir. Çok fazla bir şey yok, çünkü Apple herhangi bir noktada herhangi bir öğrenci kimliğini kontrol ediyor gibi görünmüyor.

Bununla birlikte, Apple’ın bir üniversite öğrencisi, eğitimci veya bir üniversite öğrencisinin ebeveyni olduğunuza dair bir tür kanıt istemesi durumunda kimliğinizi elinizin altında bulundurmanız her zaman yararlıdır. Aynı şekilde, Apple Store’un kendisinde satın alırsanız, personelin satın alma işleminizi aramadan önce kimlik bilgilerinizi kontrol etmek istemesini bekleyin.

Birleşik Krallık’ta Apple öğrenci indiriminizi nasıl talep edebilirsiniz?

Apple UK, Amerikalı meslektaşı kadar güvenilir değil, bu nedenle herhangi bir Apple ürününden tasarruf etmeden önce bazı çemberleri atlamaya istekli olsanız iyi olur. İndirimli teknoloji için uygunluğunuzu doğrulayacak çemberler.

Uygunluğunuzu doğrulamanın ana yöntemi, UNiDAYS öğrenci indirim portalıdır. UNiDAYS, öğrencilere veya personele açıktır ve katıldığınız üniversitedeki hesabınızı doğrulamanızı ister. Bu işlem, Apple for Education web sitesinin üst kısmındaki bir bağlantı (yeni sekmede açılır) veya doğrudan bu bağlantı (yeni sekmede açılır) aracılığıyla başlatılabilir.

Bunu yapmak için, kişisel e-posta adresinizi kullanarak bir hesap açmanız ve ardından nerede çalıştığınızı, ne kadar süreyle orada olacağınızı ve şu anda hangi yılda olduğunuzu açıklamanız gerekir.

Apple öğrenci indirimi nasıl alınır - unidays

(Resim kaynağı: UniDays)

Ardından, hesabınızı kurumunuzun kendi çevrimiçi portalı veya e-posta yoluyla doğrulama seçeneğine sahip olursunuz. Doğal olarak bu, kursunuza kaydolduğunuzda size verilen akademik e-posta adresi olmalıdır.

Apple öğrenci indirimi nasıl alınır - tek gün doğrulama

(Resim kaynağı: UniDays)

Tüm bunlar tamamlandıktan sonra, Eğitim için Apple web sitesine geri dönebilir (yeni sekmede açılır), uygun olduğunuzu onaylamak için UNiDays hesabınızı bağlayabilir ve indirimli Apple ürünlerinden yararlanabilirsiniz.

Ancak, bu çok fazla çaba gerektiriyorsa, uygunluğunuzu doğrudan Apple ile doğrulayabilirsiniz. Bunun çalışması için bir üniversite kimliğine veya kabul teklifine ihtiyacınız olacak, ancak bunu 0800 048 0408 numaralı telefondan Apple’ı arayarak, en yakın Apple mağazasını ziyaret ederek veya şirketin çevrimiçi sohbet özelliğini kullanarak yapabilirsiniz. Apple for Education web sitesinin alt kısmında buna bir bağlantı bulunabilir.

Apple öğrenci indirimi nasıl alınır: Kimler uygundur?

Apple’ın öğrenci indirimi şu anda üniversiteye devam eden öğrenciler, üniversiteye yeni kabul edilmiş ancak henüz başlamamış öğrenciler, ebeveynleri, ayrıca üniversite öğretim üyeleri ve çalışanları için geçerlidir. ABD’deki ev okulu öğretmenleri de, öğrettikleri sınıfla ilgili herhangi bir kısıtlama olmaksızın indirime hak kazanır.

Apple öğrenci indiriminden ne alabilirsiniz?

Apple, eğitim fiyatlandırma sisteminin bir parçası olarak bir dizi farklı teklif ve anlaşmaya sahiptir. MacBook’lar ve iPad’ler en öne çıkanlar, ancak Apple’ın özellikle üniversite öğrencileri için indirime soktuğu birçok başka ürün de var.

Ne yazık ki, iPhone, Apple Watch ve Apple TV’nin beğenileri dahil değildir, bu da herkesin bunlar için tam fiyat ödemesi gerektiği anlamına gelir.

Ancak indirimli ürünler arasında MacBook Air, MacBook Pro, iMac, Mac Pro, Mac mini, iPad Air, iPad Pro, Apple Pencil (2. nesil), iPad Pro’nun Magic Keyboard ve iPad Air’in Smart Folio klavyesi yer alıyor. Ne kadar indirim alacağınız üründen ürüne değişecektir.

Öğrenciler ayrıca Final Cut Pro, Logic Pro, Motion, Compressor ve MainStage ile birlikte gelen ‘Eğitim için Pro Apps Paketi’ni 199 $ karşılığında satın alabilirler. Bu 430 dolarlık bir indirim.

apple airpods anlaşması

(Resim kaynağı: Elma)

Mac, Pad Pro veya iPad Air satın alan herkes ayrıca ücretsiz bir çift AirPods ve üç aylık ücretsiz Apple Arcade alacak. Normal AirPod’lar sizin işiniz değilse, AirPods Pro’yu 90 $’a (249 $’dan) veya kablosuz şarj kutusu olan AirPod’ları 40 $’a (199 $’dan aşağı) almayı da seçebilirsiniz.

Son olarak, öğrenciler ayrıca AppleCare+ maliyetinde %20 indirim, üç aylık ücretsiz Apple Music ve Apple TV+ artı AirTags veya 2. nesil Apple Pencil satın aldıklarında ücretsiz gravür alırlar.

Bugünün en iyi Apple indirimlerini satın alın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.