Apple Kimliği e-posta adresiniz nasıl değiştirilir?

Apple Kimliği e-posta adresiniz nasıl değiştirilir?

Apple Kimliği e-posta adresinizi değiştirmeniz gerekmesinin birçok nedeni olabilir. Belki de e-posta sağlayıcınızı değiştirdiniz ve yeni adresinizi Apple Kimliğinizle kullanmak istiyorsunuz. Veya şu anda kullanmakta olduğunuz e-posta adresiyle ilgili güvenlik endişeleri nedeniyle değiştiriyor olabilirsiniz.

Sebep ne olursa olsun, değişiklik yapmak kolaydır. Tıpkı Apple Kimliği parolanızı sıfırlamak gibi, yalnızca az sayıda adımın izlenmesini gerektirir ve beş dakikadan fazla sürmez. Bununla birlikte, iCloud gibi önemli hizmetlerin yeni Apple Kimliğinizle de çalıştığından emin olmanız gerekir, bu yüzden ona da bir göz atacağız.

Apple Kimliği e-posta adresiniz nasıl değiştirilir?

Apple Kimliği sayfasına gidinGeçerli Apple Kimliği e-posta adresinizi girin İstendiğinde altı haneli bir PIN girinApple Kimliği kutusuna tıklayın.Kullanmak istediğiniz e-posta adresini girinDoğrulama kodunu girin

Her adım için ayrıntılı talimatları görmek için okumaya devam edin.


1. Apple Kimliği e-posta adresinizi değiştirmek istiyorsanız, web tarayıcınızda appleid.apple.com’a (yeni sekmede açılır) gidin ve Giriş Yap’a tıklayın.

(Resim kaynağı: Gelecek)

2. Apple Kimliği hesabınız için geçerli e-posta adresini ve parolayı girin, ardından ok düğmesine tıklayın veya dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

3. Apple Kimliğinizin bir aygıtta oturum açmak için kullanıldığı konusunda uyarı alabilirsiniz. İzin Ver’e tıklayın veya dokunun; Apple’ın iki faktörlü kimlik doğrulaması, güvenilir cihazınıza altı haneli bir PIN gönderir. İstendiğinde tarayıcınıza PIN’i girmeniz yeterlidir.

(Resim kaynağı: Gelecek)

4. Artık Apple Kimliği hesabınızı yönetebilirsiniz. E-posta adresini değiştirmek için Apple Kimliği kutusuna tıklayın veya dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

5. Apple Kimliğiniz olarak kullanmak istediğiniz e-posta adresini girin.

(Resim kaynağı: Gelecek)

6. Apple Kimliği parolanızı onaylayın. Bu hala daha önce girdiğiniz olacaktır.

(Resim kaynağı: Gelecek)

7. Girmiş olduğunuz yeni e-posta adresine bir doğrulama kodu gönderilecektir. E-posta hesabınızın gelen kutusuna gidin, e-postayı bulun ve kodu alın. Kodu isteyen Apple web sayfasına geri dönün ve istendiğinde kodu girin. Ardından Devam’a tıklayın veya dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

Apple Kimliği e-posta adresinizi bu şekilde değiştirebilirsiniz. Yine de, Apple cihazlarınızda yeni ayrıntılarınızın doğru olduğundan emin olmak için hemen atmanız gereken birkaç adım var. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Mac’te iCloud ayrıntılarınızı nasıl güncellersiniz?

Artık Mac’inizde iCloud’da oturum açmak için yeni Apple Kimliği e-posta adresinizi kullanmalısınız.

1. Apple Menüsüne tıklayın, Sistem Tercihleri’ni seçin ve Apple Kimliği’ni seçin.

(Resim kaynağı: Gelecek)

2. Oturumu Kapat’a ve ardından Bir Kopyasını Sakla’ya tıklayın. Bu şekilde verilerinizin Mac’inizde kaldığından emin olabilirsiniz.

(Resim kaynağı: Gelecek)

3. Apple Kimliği parolanızı girin ve Mac’inizde iCloud’dan çıkış yapacaksınız. Birkaç dakika sürebilir.

(Resim kaynağı: Gelecek)

4. İstendiğinde, yeni Apple Kimliği e-posta adresinizi ve parolanızı girin. Sorulduğunda Mac’inizin kilidini açmak için kullandığınız parolayı girin. İleri’ye tıklayın ve şimdi tekrar oturum açacaksınız.

(Resim kaynağı: Gelecek)

Bir iPhone veya iPad’de iCloud ayrıntılarınızı nasıl güncellersiniz?

Artık iPhone ve iPad’inizde iCloud’da oturum açmak için yeni Apple Kimliği e-posta adresinizi kullanmalısınız. Bu adımlar her ikisi için de işe yarayacaktır.

1. Ayarlar’a gidin ve ekranın üst kısmındaki adınıza dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

2. Ekranın en altına gidin ve Çıkış Yap’a dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

3. İstendiğinde Apple Kimliği parolanızı girin. Ardından Giriş Yap’a tıklayın ve yeni Apple Kimliği e-posta adresinizi ve şifrenizi girin.

(Resim kaynağı: Gelecek)

İşte buyur. Bu adımlar, yeni Apple Kimliği e-posta adresinizi kullandığınızda iCloud ile veri eşzamanlarken herhangi bir sorun yaşamamanızı sağlamalıdır. Ayrıca iPhone’da fotoğrafların nasıl düzenleneceği, Safari’de web sitelerinin nasıl engelleneceği, iOS 15’te bir Apple Kimliği hesabı kurtarma kişisinin nasıl ayarlanacağı ve tüm Apple Kimliği bakiyelerinizin nasıl sağlanacağı gibi Apple Kimliği ile ilgili diğer kılavuzlarımıza da göz atabilirsiniz. bir yerdeler.

Günümüzün en iyi Dizüstü Bilgisayarları ve Chromebook Dizüstü Bilgisayarları fırsatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.