Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Android'de konum izleme nasıl devre dışı bırakılır
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Android’de konum izleme nasıl devre dışı bırakılır?2022

Android’de konum izleme nasıl devre dışı bırakılır?2022

Karargaht Karargaht - - 6 dk okuma süresi
2

Gizlilik sizin için önemliyse, Android’de konum izlemeyi nasıl devre dışı bırakacağınızı bilmek isteyeceksiniz. Sonuçta, konum verilerinin satışıyla ilgili son haberleri göz önünde bulundurarak, sizi belirli zamanlarda belirli yerlere sabitleyen verilerin güvenli ve sorumlu bir şekilde işlendiğini gerçekten ne kadar güvende hissedebilirsiniz?

Hem telefonunuz hem de Google için adil olmak gerekirse, konum hizmetleri yalnızca yararlı olmakla kalmaz, aynı zamanda potansiyel olarak hayat kurtarıcı olabilir. Açıkçası, Google Haritalar gibi günlük uygulamalar, size yol tarifi sağlamak için konumunuza erişir, ancak aynı zamanda, arandıklarında veya mesaj gönderildiğinde konumunuzu acil durum hizmetlerine bildiren Acil Durum Konum Servisleri gibi, size ihtiyacınız olan hizmeti sağlayabilecek işlevler de vardır. .

Yine de, içinizin rahat etmesi için, isterseniz konum izlemeyi ve hizmetleri nasıl tamamen kapatacağınızı bilmek en iyisidir, bunları her zaman kapalı tutmasanız veya hangilerini etkin bıraktığınızı karıştırıp eşleştirmeyi tercih etseniz bile . Böylece kontrol sizde.

Android cihazlarda konum izlemeyi nasıl devre dışı bırakacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Not: Bu ekran görüntüleri bir Google cihazında alınmıştır, ancak adımlar bir Samsung Galaxy telefonunda aynıdır.

 

Android’de konum izleme nasıl tamamen devre dışı bırakılır

Telefonunuzun sizi izlemesini engellemenin en kolay ve en açık yolu, konum servislerini tamamen kapatmaktır. Ancak bu, konum hizmetleri gerektiren tüm uygulamalara ve işlevlere erişiminizi kaybetmenize neden olur. Ayrıca, hangi belirli konum hizmetlerinin devre dışı bırakılacağını (birkaç tane olduğu gibi), hangi uygulamaların konumunuzu ne zaman kullanacağını ve konum geçmişinizin saklanıp saklanmayacağını belirleyebilirsiniz. Hepsini parçaladık.

Android’de konum hizmetleri nasıl devre dışı bırakılır

1. Ayarlar’a gidin, ardından Konum’a gidin.

(Resim kaynağı: Gelecek)

2. Konum hizmetlerini tamamen kapatmak için Konumu kullan’ı kapatın.

(Resim kaynağı: Gelecek)

Android’de belirli konum hizmetleri ve konum geçmişi nasıl devre dışı bırakılır

1. Konum menüsünde Konum servisleri’ne dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

2. Devre dışı bırakmak istediğiniz konum hizmetine dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

3. Acil Durum Konum Hizmeti, Google Konum Doğruluğu, Wi-Fi Tarama ve Bluetooth Tarama için, bir sonraki sayfada ayarı devre dışı bırakmak için bir geçiş düğmesi sunulur. Kapalı konuma geçiş düğmesine dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

4. Konum Geçmişini kapatmak için Google Hesapları Etkinlik Kontrolleri sayfasına yönlendirileceksiniz. Konum Geçmişi’ne ilerleyin ve Kapat’a basın.

Sonraki sayfanın en altına gidin ve Duraklat’ı seçin. Ardından bir sonraki sayfada Anladım’a veya sayfanın dışına X’e basın.

(Resim kaynağı: Gelecek)

Açık bırakılırsa, kayıtlı konumlarınızın belirli bir süre sonra silinmesi için bir Otomatik silme zaman aralığı seçebilirsiniz. Otomatik sil’e dokunun, ardından bir zaman aralığı seçin. İleri’ye basın ve ardından Onayla’ya dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

5. Önceden kaydedilmiş konumları silmek için Geçmişi yönet’i seçin ve Google Hesabınızda oturum açın. Size bir Harita ve belirli günleri seçmeniz için bazı filtreler sunulacak.

(Resim kaynağı: Gelecek)

6. Tüm geçmişinizi silmek için haritanın sol alt köşesindeki çöp kutusu simgesine dokunun. Onay kutusuna ve ardından KONUM GEÇMİŞİNİ SİL’e dokunun.

Tek bir günün konum geçmişini silmek için silmek istediğiniz güne göre filtreleyin ve çöp kutusu simgesine basın. Açılan mesajda GÜNÜ SİL’e dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

7. Konum Paylaşımını kapatmak için Google Konum Paylaşımı’na dokunun. Sonraki sayfada, konumunuzu paylaşmayı durdurmak istediğiniz kişinin adının yanındaki X’e dokunun. İlk etapta konumunuzu bu kişiyle manuel olarak paylaşmanız gerekeceğini unutmayın.

(Resim kaynağı: Gelecek)

Android’de bireysel uygulama izinleri nasıl değiştirilir?

1. Konum menüsünde, Uygulama konumu izinleri’ne (veya bir Samsung cihazında Uygulama İzinleri) dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

2. Konum izinlerini değiştirmek istediğiniz uygulamayı seçin. Ardından aşağıdaki seçeneklerden birini seçin:

Uygulamanın konumunuzu sürekli olarak izlemesine izin veren her zaman izin ver, konum izlemeyi uygulama kullanımıyla sınırlayan uygulamayı kullanırken izin ver Her seferinde sor, bu da uygulamayı konumunuzu izlemek isteyip istemediğini sormaya zorlarİzin verme, hangisini engeller uygulama için tamamen izleme

(Resim kaynağı: Gelecek)

3. Uygulamanın tam olarak nerede olduğunuzu izlemediğinden emin olmak için kesin konumu kullan seçeneğini kapatın.

(Resim kaynağı: Gelecek)

Bir Samsung cihazında, bunun yerine Google Konum Doğruluğu’nu seçip ardından Konum Doğruluğunu İyileştir düğmesini kapatarak kesin konumu küresel olarak kapatırsınız.

(Resim kaynağı: Gelecek)

Artık Android’de konum izlemeyi nasıl devre dışı bırakacağınızı biliyorsunuz; iPhone’da konum izlemenin nasıl devre dışı bırakılacağı, iletişim bilgilerinin Google Arama’dan nasıl kaldırılacağı, Android’de Güvenli Klasörün nasıl etkinleştirileceği ve nasıl yapılacağı da dahil olmak üzere gizlilikle ilgili diğer eğiticilerimize neden göz atmıyorsunuz? bir yönlendiriciye bir VPN yükleyin.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir