Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Android uygulamaları bir SD Karta nasıl taşınır
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Android uygulamaları bir SD Karta nasıl taşınır? 2022

Android uygulamaları bir SD Karta nasıl taşınır? 2022

Karargaht Karargaht - - 6 dk okuma süresi
3

Bugünlerde en iyi Android telefonlar bol miktarda depolama alanı sunsa da, telefonun depolama alanının büyük bir kısmı işletim sistemi ve önceden yüklenmiş uygulamalar tarafından alındığından, eski cihazlarda ve ucuz telefonlarda genellikle alan azdır.

Neyse ki, bir dizi Android cihaz, bir hafıza kartı takarak depolama kapasitenizi genişletmenize izin veren microSD kart yuvalarına sahiptir. Telefonunuzda bir hafıza kartı kullanmak, sadece fotoğraflarınızı ve videolarınızı hafızada saklamanıza izin vermez, aynı zamanda bazı uygulamalarınızı taşımanıza da izin verebilir. Tüm Android telefonlar bunu desteklemez. Ancak bunu yapanlar için, Android uygulamalarını bir SD Karta nasıl taşıyacağımızla ilgili kılavuzumuz burada.

Depolama alanı ekleme hakkında bilinmesi gerekenler

Öncelikle, tüm Android cihazlar, yüklü bir uygulamanın bölümlerini microSD karta yüklemenize izin vermez, ancak bunu yapanlar için, uygulama yöneticisine kısa bir yolculuk ve bir düğmeye basmak yeterlidir. Çoğu amiral gemisi telefon bu özelliği desteklemekten uzaklaştı; daha yaygın olarak orta ve düşük seviye donanımlarda bulunur, ancak bunlar genellikle ekstra depolamayı kullanabilen cihazlardır.

Ne yazık ki, akıllı telefonunuz bu özelliği desteklese bile tüm uygulamalar desteklemez. Oyunlar gibi büyük uygulamalar, verilerinin çoğunu dahili depolama alanında bırakır. Örneğin, Asphalt 8, microSD karta yalnızca 64MB veri koyarken kalan 1.4GB’ı telefonunuzu veya tabletinizi doldurmaya bırakır. Bununla birlikte, özellikle yüklü çok sayıda uygulamanız varsa ve mümkün olduğunca çok sayıda microSD karta taşıyorsanız, bu şekilde biraz yerden tasarruf edebilirsiniz.

Uygulama yöneticisini kullanarak uygulamaları SD karta taşıyın

1. Telefonunuzda Ayarlar’a gidin. Ayarlar menüsünü uygulama çekmecesinde bulabilirsiniz.

2. Uygulamalar’a dokunun.

Android uygulamaları bir SD Karta nasıl taşınır? 2022 1

3. microSD karta taşımak istediğiniz uygulamayı seçin.

Android uygulamaları bir SD Karta nasıl taşınır? 2022 2

4. Depolama’ya dokunun.

Android uygulamaları bir SD Karta nasıl taşınır? 2022 3

5. Varsa Değiştir’e dokunun.

Değiştir seçeneğini görmüyorsanız, uygulama taşınamaz. Bu seçeneğe sahip herhangi bir uygulama bulamıyorsanız, cihazınız bu özelliği desteklemiyor olabilir.

Android uygulamaları bir SD Karta nasıl taşınır? 2022 4

6. Taşı’ya dokunun.

Bir uygulamayı dahili belleğe geri taşımak istiyorsanız, Değiştir düğmesine tekrar basın ve Dahili Depolama’yı seçin.

SD kartı dahili depolama olarak kullanın

Cihazınız uygulamaları bir microSD karta taşımayı desteklemiyorsa, ilk olarak Android Marshmallow’da sunulan başka bir seçenek var, bu sizin için cevap olabilir. Bu özellik, Kabul Edilebilir veya Esnek Depolama olarak adlandırılır ve bir microSD kartı, ek dahili depolama alanı gibi davranacak şekilde biçimlendirmenize olanak tanır. Yine, microSD yuvası olan tüm cihazlar bu özelliği desteklemeyecektir: Motorola, Huawei ve Nvidia, Flex Storage’ı etkinleştirmeyi seçti, Samsung ve LG ise bunu kaldırdı.

Bu özelliği etkinleştirmeden önce dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır. Sorunsuz performans sağlamak için bulabileceğiniz en hızlı microSD kartı, en az Class 10 veya UHS-I ve tercihen UHS-3’ü isteyeceksiniz. Dahili depolama olarak biçimlendirdiğinizde microSD kartta bulunan tüm veriler silinecek ve bu noktadan sonra (tekrar yeniden biçimlendirmediğiniz sürece) diğer cihazlarda kullanılamaz hale gelecektir. Son olarak, bu microSD kartı telefonunuzdan çıkarırsanız, taşıdığınız tüm uygulamaların veya içeriğin işlevselliğini bozacağınızı unutmayın.

Android uygulamaları bir SD Karta nasıl taşınır? 2022 5

1. Telefonunuzdaki ayarlara gidin. Ayarlar menüsünü uygulama çekmecesinde bulabilirsiniz.

Android uygulamaları bir SD Karta nasıl taşınır? 2022 6

2. Depolama’ya dokunun.

Android uygulamaları bir SD Karta nasıl taşınır? 2022 7

3. SD kartınızı seçin.

Android uygulamaları bir SD Karta nasıl taşınır? 2022 8

4. Sağ üst köşedeki taşma menüsü düğmesine dokunun.

Android uygulamaları bir SD Karta nasıl taşınır? 2022 9

5. Depolama Ayarları’nı seçin.

Android uygulamaları bir SD Karta nasıl taşınır? 2022 10

6. Dahili Olarak Biçimlendir’e dokunun.

Android uygulamaları bir SD Karta nasıl taşınır? 2022 11

7. Sil ve Biçimlendir’e dokunun. Sistem, microSD kartınızın çok yavaş olduğunu tespit ederse, burada performansın düşeceğine dair bir uyarı ile sizi uyaracaktır.

Android uygulamaları bir SD Karta nasıl taşınır? 2022 12

8. Şimdi taşı’ya dokunun. Seçimi yaptıktan sonra ileri’ye dokunacak ve microSD kartınıza aktarımı başlatacaksınız. Sistem, aktarımın kabaca ne kadar süreceğini ve SD kartınıza ne kadar veri taşınacağını gösterecektir.

Android uygulamaları bir SD Karta nasıl taşınır? 2022 13

9. Bitti’ye dokunun.

SD kartınız şimdi dahili paylaşılan depolamanın hemen altında listelenecek ve sistem bunu gelecekte ek dahili depolama olarak kullanacaktır.

Artık Android uygulamalarını bir SD Karta nasıl taşıyacağınızı biliyorsunuz, bu hızlı ve kolay kılavuzda Android telefonunuzu veya tabletinizi nasıl hızlandıracağınızı öğrenin. Daha gelişmiş bir şey için, USB depolama aygıtlarını Android telefonunuza nasıl bağlayacağınızı veya bir Android telefon veya tabletten nasıl yazdıracağınızı öğrenin.

Android uygulamaları bir SD Karta nasıl taşınır? 2022 14

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir