Android kullanıcısı olan arkadaşlar? Bu basit iPhone hilesi, Wi-Fi şifrelerini paylaşmanıza izin verir

Android kullanıcısı olan arkadaşlar?  Bu basit iPhone hilesi, Wi-Fi şifrelerini paylaşmanıza izin verir

Bir Wi-Fi şifresinin iPhone’dan Android cihaza nasıl paylaşılacağını bilmek çok faydalı olabilir. Arkadaşlarınız varsa, akıllı telefonunuzu kullanarak şifrenizi anında paylaşmak, rastgele 20 karakter okuyup ilk seferde doğru anlamalarını ummaktan çok daha kolaydır.

iPhone’lar Wi-Fi ayrıntılarını diğer iOS kişileriyle takas edebilir ve Android bunları iPhone’lar ve diğer Android cihazlarla paylaşmak için QR kodlarını kullanabilirken, bir iPhone’dan Android telefona şifre almak biraz daha fazla çaba gerektirir.

Neyse ki, şifreniz olan kafa karıştırıcı harf ve rakamlardan oluşan diziyi okumak zorunda değilsiniz. Bunun yerine, tek yapmanız gereken iPhone’un şifre verilerini Android’in anlayacağı bir biçimde ifade etmesini sağlamak: bir QR kodu.

iOS’un yeterince takdir edilmeyen Kısayollar uygulamasını kullanarak, bir Android kullanıcısı yerinizi her ziyaret ettiğinizde kullanabileceğiniz (veya ekran görüntüsü alıp tekrar kullanabileceğiniz) bir kodu hızlı bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan bir iPhone ve Wi-Fi oturum açma ayrıntılarınız ve hazırsınız.


Kullanışlı öğreticilerimizin yanı sıra, doğru satın alma işlemini yapmanıza yardımcı olacak, ustalıkla hazırlanmış çok çeşitli satın alma kılavuzlarımız da var. Bu nedenle, yeni bir telefon pazarındaysanız, en iyi telefonlar, en iyi iPhone’lar ve en ucuz telefonlar hakkındaki genel yazılarımızı okuduğunuzdan emin olun.


İPhone’dan Android’e bir Wi-Fi şifresi nasıl paylaşılır

Kısayollar uygulamasından “QR Your Wi-Fi” kısayolunu indirinKısayolu çalıştırın ve Wi-Fi giriş bilgilerinizi girin Ortaya çıkan QR kodunu bir Android cihazla tarayın veya ekran görüntüsü alın

Her adım için ayrıntılı talimatları görmek için okumaya devam edin.


1. Kısayollar uygulamasını açın. Bu çok kullanışlı uygulamayı daha önce kullanmamış olabilirsiniz, ancak varsayılan olarak iPhone’unuza yüklenmiştir. Aramanız gerekiyorsa veya yeniden yüklemeniz gerekirse App Store’da doğru uygulamaya sahip olduğunuzdan emin olmak istiyorsanız aşağıdaki simgeyi kullanır.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

2. Uygulamanın Galeri bölümüne gidin ve “QR Your Wi-Fi” öğesini arayın. Bu, QR kodu oluşturma sürecini otomatikleştirmek için gereken tüm talimatlarla birlikte gelen önceden hazırlanmış bir Apple kısayoludur.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

3. Kısayolu çalıştırın. Bunu, kısayolu açtığınızda kısayoldaki Oynat düğmesine basarak, ana Kısayollar uygulamasındaki simgeye dokunarak veya bir widget ayarlayarak yapabilirsiniz.

Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, iPhone’unuzun ana ekranına nasıl widget ekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

4. Kısayol tarafından istendiğinde Wi-Fi kimliğinizi ve şifrenizi girin. Daha sonra bir QR kodu ile sonuçlanacaksınız.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

5. Bu QR kodunu Android cihazın kamera uygulamasını veya bir QR tarama uygulamasını kullanarak tarayın ya da iPhone’unuzda ekran görüntüsünü alın (nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız iPhone ekran görüntüsü alma kılavuzu burada). “Bitti” düğmesine dokunduğunuzda kod kaybolur, bu yüzden kullanmadan kapatmadığınızdan emin olun.

iPhone 13 Pro Max'ten Wi-Fi QR kodunu tarayan Samsung Galaxy S22 Ultra

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

6. Bilgilerinizi doğru girdiyseniz, Android kullanan arkadaşınız artık Wi-Fi ağınıza bağlı olmalıdır!


Apple ve Android cihazlarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak birçok başka nasıl yapılır kılavuzumuz var. iPhone kullanıcıları, konuk kullanıcıların diğer uygulamalara sapmasını önlemek için Kılavuzlu Erişim modunu nasıl kullanacaklarını, mobil bağlantınızı başkalarıyla paylaşmak için iPhone’da bir Wi-Fi etkin noktasının nasıl kurulacağını veya yakın zamanda yükseltmek istemiyorum.

Bu arada, Android’i olan herkes, telefonunuzun güç kaynağının iyi çalışmasını sağlamak için Android pil sağlığının nasıl kontrol edileceğini, hassas dosyalarınız için güvenli bir noktanız olması için Android’de Güvenli Klasörün nasıl etkinleştirileceğini veya konumun nasıl devre dışı bırakılacağını öğrenmek isteyebilir. hareketlerinizi gizli tutmak için Android’de izleme.

Günümüzün en iyi Apple AirPods (3. Nesil) fırsatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.