Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Amazon'un Blink kameralarının sizi doğaya yaklaştırmak için alternatif bir kullanımı var
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Amazon’un Blink kameralarının sizi doğaya yaklaştırmak için alternatif bir kullanımı var

Amazon’un Blink kameralarının sizi doğaya yaklaştırmak için alternatif bir kullanımı var

Karargaht Karargaht - - 5 dk okuma süresi
2

Yakın zamanda Pekin’deki 30 katlı bir apartmandan İngiltere’nin kırsalındaki gözlerden uzak bir kır evine taşındıktan sonra, yapmak istediğim ilk şeylerden biri bir vahşi yaşam kamerası satın almaktı. Dünyanın en kalabalık şehirlerinden birinde şehir merkezinde yaşamak, penceremin hemen dışında kuşları ve diğer yaratıkları görmek ve duymak, farkına varmadığım bir şeydi.

Ancak en iyi vahşi yaşam kamerası için internette yaklaşık bir hafta araştırma yaptıktan sonra, hiçbirinin gerçekten istediğimi yapmadığı görülüyordu. Uzun süredir akıllı ev cihazları kullanıcısı olarak, doğrudan telefonuma hareket uyarıları göndermek, bulut depolamayı kullanmak ve en az sorunla çalışmak gibi şeyler yapacak bir kamera istedim. Bunun da ötesinde, Amazon’un sular altında kalmış gibi göründüğü, etrafına kamuflaj kasası sıkışmış genel, vasat bir araç kamerasının yeniden rozetli bir versiyonunu istemedim.

Kuşkusuz, daha önce bu kameralardan biri tarafından sokulmuştum. Ailemin yerleşik teknisyeni olarak, birkaç yıl önce ailemin Noel hediyesi için bir vahşi yaşam kamerası almaktan sorumluydum. İncelemelerin çalıştırılması ve görüntü alınması kolay olduğu söylenen birini seçtim – yaşlı ebeveynlerim için mükemmel, ya da ben öyle düşündüm. Bu satın alma kesinlikle verimsizdi, çünkü kamerayı nasıl çalıştıracağını ya da kameradan görüntüleri nasıl alacağını çözemeyen aileme uzaktan teknik destek teklif etmem için sayısız saate yol açtı. Ve görünüşe göre teknik adam olan ben bile bu şey karşısında oldukça şaşkındım.

Telefondaki o sinir bozucu saatleri hatırlamak, kendime bir vahşi yaşam kamerası alma fikrini buza koymama neden oldu. Görünüşe göre kimse benim hayalimdeki vahşi yaşam kamerasını yapmadı; bu ucuz, akıllı ve ailemin bile kullanabileceği bir şeydi. Ancak Blink Outdoor kamerada bir indirim olduğunu fark ettikten sonra merak ettim. Bunlar kesinlikle vahşi yaşam kameraları olarak kullanılmak için tasarlanmamıştır, ancak yine de benim hayalimdeki vahşi yaşam kamerasının sahip olacağı tüm özelliklere sahiptirler. Ve zaten bir TV’yi bilgisayar monitörü olarak kullanıyorum, bu çok farklı olur mu? Hepsi sadece pazarlama, değil mi?

Bu yüzden, biraz araştırmadan sonra, üçlü bir paket sipariş ederek her şeyi yapabileceğimi düşündüm – ve yaptığım için memnunum.

Kameraların kurulumu hızlı ve zahmetsizdi ve kablosuz ve hava koşullarına dayanıklı olduklarından doğrudan dışarıdaki ağaçlara, çalılıklara veya Wi-Fi menzili içindeki herhangi bir yere gidebilirler. Kameraları bahçemin etrafına yerleştirdikten ve kanepemin rahatlığına çekildikten sonra dakikalar içinde şirin kliplerle karşılaşıyordum.

Haftanın sonunda, gün içinde dışarıda bıraktığım tohumların çoğunu sadece birkaç dakika içinde yiyen açgözlü kızılgerdanla, dublörler gibi ağaçların arasında zıplamayı seven iki sincapla, tam olarak ortaya çıkan fareyle tanıştım. Her sabah 1 AM, kızılgerdanların kaçırmış olabileceği artıkları ve akşam yemeğini aramak için hava karardıktan sonra evimin arkasındaki tarlada dolaşan tilkiyi toplamak için. 30 saniyelik kliplerini izlemek benim özel TikTok’um gibi oldu. Ve yalnız ben değilim – ABD’li meslektaşlarımdan biri de arka bahçesinde kuşları izlemek için Blink Outdoor kamera kullanıyor.

Blink Outdoor, en iyi dış mekan güvenlik kameralarından biri olsa da, BBC belgeseline layık nefes kesici görüntüler çekmiyor – 1080p’de çekiyor ve gece görüşü en iyisi değil. Ancak, aile grubu sohbetinizde paylaşmak için yaratıkların hızlı kliplerini yakalamak istiyorsanız, kimin 4k/60fps, Dolby Vision ve Sir David Attenborough’nun yorumuna ihtiyacı var?

Bu satın alma işleminden çıkan sonuç, teknoloji satın almaya gelince bazen kutunun dışında düşünmemiz gerektiğidir. Bir kişinin ev güvenlik kamerası kesinlikle bir başkasının özel vahşi yaşam kanalı olabilir.

Bugünün en iyi Blink Outdoor fırsatları

En iyi satın alım

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir