Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Amazon Prime teslimatınız gecikirse ne yapmalısınız?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Amazon Prime teslimatınız gecikirse ne yapmalısınız?

Amazon Prime teslimatınız gecikirse ne yapmalısınız?

Karargaht Karargaht - - 12 dk okuma süresi
2

Amazon, ultra hızlı teslimatlarıyla ünlüdür, ancak dünyanın en büyük çevrimiçi perakendecisi bile zaman zaman topu düşürebilir. Öyleyse, en iyi Amazon fırsatlarını satın alırken Amazon Prime’ın geç teslimatını nasıl önleyebilirsiniz? Ne de olsa, yeni Amazon Prime üyeleri artık hızlandırılmış teslimatlar için yılda 139 $ ödüyor ve ödeme yapan bir üye olarak istediğiniz son şey Amazon Prime’ın geç teslimatıdır.

Ayrıca, Walmart Plus’ın yaygın olarak bulunmasıyla, Prime üyelerin hızlı teslimat için her zamankinden daha fazla seçeneği var. Önümüzdeki günlerde bir Amazon Prime geç teslimat alırsanız ne yapmanız gerektiğine dair bazı ipuçları. (Ayrıca, Amazon Prime’ın nasıl iptal edileceğine ve bir Amazon siparişinin nasıl iptal edileceğine ilişkin kılavuzlarımıza göz atın. Fırsatlar arıyorsanız, bu haftaki en iyi VPN fırsatlarımıza ve yatak fırsatlarımıza göz atın).

Prime teslimatları ve Prime Day

Henüz resmi bir tarih yok, ancak Prime Day fırsatları siz farkına varmadan burada olacak. Geçen yıl, Prime Day 21 ve 22 Haziran’da yapıldı. Mayıs ortasına yaklaştıkça, Amazon muhtemelen bir Prime Day duyurusu yapacak. Amazon’un en büyük perakende tatillerinden biri olarak, alışveriş yapanların Prime Day’deki geç Prime teslimatlarına hazır olması gerekir. Yavaş bir teslimatla karşılaşırsanız ne yapacağınıza dair ipuçlarını aşağıda bulacaksınız.

Ayrıcalıkları anlama

Amazon, Amazon Prime’ın geç teslimat iade politikasını tanıtmak için fazla bir şey yapmasa da, aslında bu iyi bir politika. Geçmiş yıllarda, iki günlük bir gönderide iki gün içinde veya Amazon’un belirttiği saatler içinde teslimat almayan herhangi bir Amazon Prime müşterisi, bir aylık ücretsiz Amazon Prime almaya hak kazanacaktı. (Kilometrenin değiştiğini unutmayın.)

Ücretsiz ay, genellikle dönemin sonunda ele alındı, bu nedenle abonelerin bitiş tarihleri ​​bir ay uzatıldı.

Amazon, müşteri hizmetleri sayfasında bir keresinde, “Amazon Prime aracılığıyla ücretsiz gönderim aldıysanız, vaat edilen teslim tarihine uyulmadığında ücretsiz bir aylık uzatma için uygun olabilirsiniz” dedi. “Prime Extensions, ücretsiz deneme başına bir adet ve yıllık üyelik için 12 adet ile sınırlıdır.”

Ancak, bu makalenin yayınlanmasından bu yana, bu sayfa geç gönderiler hakkında daha genel bilgi sağlamak için güncellendi. Şimdi, Amazon’un nakliye ücretleriniz için size geri ödeme teklif edeceğini gösteriyor. Özellikle Amazon Prime’dan bahsetmiyor. Bunun yerine, birçok İnternet kullanıcısına göre size ücretsiz bir ay verecek olan Amazon müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeniz gerekecek.

Bazı internet kullanıcılarının geç bir Amazon Prime teslimatı karşılığında daha da iyi avantajlar bildirdiğini unutmayın. Birkaç afiş, e-perakendecinin sitedeki herhangi bir ürün için 5 ila 20 dolarlık bir hediye sertifikası, bir Amazon Prime üyeliğinde yüzde 20 indirim veya başka teklifler sunduğunu bildirdi.

Amazon’u bir anlaşma yerine diğerine teklif etmeye neyin tetiklediği tam olarak belli değil ve bunun yılın zamanı ve daha önce şikayet edip etmediğiniz ile ilgisi olabilir. Ancak çevrimiçi olarak hızlı bir bakış, Amazon’un fazladan bir aylık Amazon Prime’dan daha fazlasını sunmaya istekli olduğunu açıkça gösteriyor.

Öyleyse soru şu: Paketleri Amazon’un vaat ettiğinden daha geç olduğunda müşteriler bu tür fırsatlardan gerçekten nasıl yararlanıyor?

(İmaj kredisi: Shutterstock)

Amazon ile iletişime geçmek için şirketin Bize Ulaşın sayfasını kullanmak en iyisidir. Burada, temel soruları yanıtlayabilen bir mesajlaşma asistanıyla sohbet etme veya kullanıcıları, sorunlarının ele alınması için doğru yere yönlendirme seçeneğine sahip olacaksınız.

Sayfa aynı zamanda kullanıcılara Amazon’un onları araması seçeneği ve ayrıca bir bekleme süresi sunuyor, böylece şirketten haber almanın ne kadar süreceğine dair bir fikir sahibi oluyorlar.

DAHA: Amazon Prime En İyi Filmler

Her iki seçenek de uygun değilse, Amazon ayrıca bir siparişi kontrol etmekten ve cihazlardaki içeriği yönetmekten Amazon Prime ile yardım almaya ve ödeme bilgilerini güncellemeye kadar her konuda bir dizi yardım sayfasına hızlı erişim sağlar.

Genellikle Amazon, daha hızlı destek almak için telefon seçeneğinin seçilmesini önerir; müşteriler, temsilcinin hangi telefon numarasını araması gerektiğini belirleyebilir. Yine de, çevrimiçi sohbet bekleme süreleri fena değil ve birkaç dakika bekledikten sonra Amazon temsilcileriyle konuşabildik.

Müşteri hizmetleriyle konuşmak

Bir müşteri hizmetleri temsilcisiyle konuşma zamanı geldiğinde, süreç biraz basittir. Müşteriler sadece bir ürünü satın aldıklarını ve ürünün gelmediğini onaylarlar. Amazon müşteri hizmetleri talebi inceleyecek, paketin ulaşmadığını hızlı bir şekilde belirleyecek ve çoğu durumda otomatik olarak bir aylık ücretsiz Amazon Prime hizmeti sunacaktır.

Ancak belirtildiği gibi, bazı insanlar bir aydan fazla ücretsiz Prime alacak kadar şanslıydı, bu nedenle müşterilerin biraz geri çekilmeleri ve gecikmenin neden bu kadar zahmetli olduğunu açıklamaları iyi bir fikirdir.

DAHA: Bugünün en iyi Amazon fırsatlarını satın alın

Belki de kritik ev eşyalarınız tükendi ya da ürünün hediye olarak verilebilmesi için zamanında geleceğine güveniyordunuz. Durum ne olursa olsun, yorumcular, Amazon’un gecikmesinin onları üzmesi için iyi bir neden bulan müşterilerin biraz daha fazlasını elde etmek için iyi bir konumda olduğunu öne sürüyorlar. Her şey kibar bir şekilde yapıldığı sürece. Başka bir deyişle, büyük harflerle yazmak veya çok fazla şikayet etmek muhtemelen sizi hiçbir yere götürmez.

Amazon’un resmi politikasının yalnızca müşteri hizmetleri temsilcilerinin ilk geç Amazon Prime teslimatında bir bedava teklif vermesine izin verdiği göz önüne alındığında, gecikmeler artmaya başlarsa şirket bir anlaşma teklif etmeye daha az istekli olabilir. Bu nedenle, ilk seferde bunun için gitmek veya sonraki girişimlerde daha fazla geri çekilme olasılığıyla yüzleşmek iyi bir fikirdir.

Bonus ipucu: Twitter’dan kaçının

amazon prime geç teslimat

(İmaj kredisi: Shutterstock)

Bir şey daha: Twitter’da Amazon’a şikayette bulunmak iyi olsa da, şirket sipariş bilgilerinin sosyal ağda paylaşılmasını önermiyor ve genellikle kullanıcıları müşteri hizmetleri sayfasına yönlendiriyor. Bu nedenle, Twitter daha uygun olsa da çözümü hızlandırmaz.

Bugünün en iyi Amazon indirimlerini satın alın

Alexa cihaz satışı: Yankı cihazları 14 dolardan başlayan fiyatlarlaAdidas: polo gömlekler, spor ayakkabılar, formalar ve daha fazlası için %55’e varan indirim Amazon Basics Home: 11 dolardan başlayan yatak fiyatları American Apparel: üstler/altlar 10 dolardan başlayan fiyatlarlaApple AirPods Pro: şimdi 249 dolardı 189 dolardıAthleisure giyim: yoga pantolonları, antrenman üstleri 6 $’dan başlayan fiyatlarlaYatak takımı ve banyo: yorgan, duş perdesi ve daha fazlası için fırsatlarBissell elektrikli süpürgeler: zemin bakımı ve hava temizleyicilerinde %50 indirimBlack + Decker: elektrikli el aletlerinde %50’ye varan indirimBlu-ray film setleri: Batman, Indiana Jones %45’ten OffBoard oyunlar: %60’a varan tüm oyunlarKitaplar: 4$’dan başlayan fiyatlarBose: kulaklıklar ve hoparlörler 129$’dan başlayan fiyatlarBowflex: ev jimnastik salonu fiyatları ekstra %20 indirimli Kamp malzemeleri: Coleman, Igloo, Zippo 8$’dan başlayan fiyatlarlaChromebook’lar: HP, Lenovo, Acer 209$’dan başlayan fiyatlarla Giyim: %50’ye varan indirim Anne Klein, Bulova, Izod, Fritözler: Cuisinart, Hamilton Beach, 24$’dan fazlasıTasarımcı kıyafetleri: Kenneth Cole, Calvin Klein %45’e varan indirimHarici sabit diskler: Seagate, WD, 38$’dan daha fazlasıFitness: 6$’dan başlayan Garmin akıllı saat fırsatları: 49$’dan başlayan fiyatlarla %30’a varan indirim Marketler: %35’e kadar Quaker, Starbucks, Lay’s ve daha fazlasıSpor çantaları: 12$HDTV’den Puma, Nike, Adidas: 99$’dan başlayan akıllı TV’lerKulaklık: Sony, Bose, Anker 10$’dan başlayan fiyatlarIsıtma/soğutma: fanlar ve klimalar 12$’dan Juicing makinelerinde: NutriBullet’ten tasarruf edin , Breville, daha fazlasıMutfak aletleri: Ninja, Keurig, Instant Pot’ta tasarruf edin Keurig kahve makineleri: 69 dolardan başlayan fiyatlarla Dizüstü bilgisayarlar: MacBook’lar, Chromebook’lar ve Windows makinelerinde tasarruf edinLevi’s: erkek/kadın şortları ve kot pantolonlarında %55’e varan indirimLifeStraw: suda %50’ye varan indirim filtreler Bagaj/seyahat: setler ve aksesuarlar 8 $’dan başlayan fiyatlarla Dergiler: Yiyecek ve Şarapta %90 indirim, Gerçek Basit, daha fazlasıNike: spor ayakkabı ve şortlarda 50 $’a kadar indirimNvidia RTX GPU’lar: video kartlarında 140 $’a kadar indirimOfis koltukları: 39 $’dan başlayan fiyatlarlaOLED TV’ler: yukarı LG ve SonyPet gıda/malzemelerinde 1.500$’a varan indirim: Blue, Fresh Step, WellnessPower aletlerinde tasarruf edin: DeWalt, Black & Decker, Bosch PS5 oyunlarında %50’ye varan indirim: 29$Robot elektrikli süpürgelerden fırsatlar: iRobot, Shark, 129$’dan daha fazlasıSneakers: Skechers, New Balance, Asics 19$Surface dizüstü bilgisayarlardan: 599$’dan itibarenSwimming p ool oyuncaklar: şişme ürünlerde %60’a varan indirimXbox Series X|S oyunlarında: 19 $’dan başlayan fiyatlarla

Bugünün en iyi Amazon indirimlerini satın alın

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir