Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Amazon Prime nasıl iptal edilir (ve yeni bir ücretsiz deneme başladığında)
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Amazon Prime nasıl iptal edilir (ve yeni bir ücretsiz deneme başladığında)

Amazon Prime nasıl iptal edilir (ve yeni bir ücretsiz deneme başladığında)

Karargaht Karargaht - - 5 dk okuma süresi
1

Amazon Prime ucuz değil. Amazon 30 günlük ücretsiz bir deneme sunarken, bundan sonra yılda 139 ABD Doları karşılığında kancadasınız. Amazon Prime’ı nasıl iptal edeceğinizi merak ediyorsanız, doğru yere geldiniz.

İlk olarak, Prime ile elde ettiklerinizi parçalayalım. Hizmet, ultra hızlı gönderiye, özel Amazon fırsatlarına ve çok çeşitli Prime üye avantajlarına erişmenizi sağlar. Avantajlar, Prime Video’ya erişimden Amazon’a ait Whole Foods’taki indirimlere kadar uzanan yelpazeyi çalıştırıyor. Ancak Prime için ödeme yapmak istemiyorsanız, üyeliğinizi nasıl iptal edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Unutmayın, Prime Day anlaşmaları yakında burada olacak, bu nedenle o ay için tüm ücretsiz denemeleri kaydetmek isteyeceksiniz. (Tarihteki en son sızıntılar için Prime Day kapsamımızı takip edin).

Amazon Prime nasıl iptal edilir: Üyeliğinizi sonlandırın

(Resim kredisi: Amazon)

Prime üyeliğinizi iptal etmeye karar verdiyseniz, bunu Prime Üyeliği Yönetme Sayfasının sol tarafındaki Üyeliği Sonlandır düğmesine tıklayarak yapabilirsiniz. Yenileme tarihinizin listelendiği bağlantıyı hemen aşağıda bulacaksınız.

Bağlantıya tıklamak sizi, iptal etmek istediğinizi onaylamanız gereken başka bir sayfaya götürecektir. Ayrıca bu sayfada, deneme süreniz veya mevcut üyeliğiniz sona ermek üzereyken bir hatırlatma alma fırsatınız olacak.

Amazon Prime nasıl iptal edilir: Ücretsiz deneme sürenizin ne zaman biteceğini kontrol edin

Yakın zamanda Prime’ın ücretsiz denemesine kaydolduysanız, Amazon hesap sayfanıza giderek Prime denemenizde ne kadar süreniz kaldığını görebilirsiniz. Oraya ulaşmak için Amazon hesabınızda oturum açın; sayfanın sağ üst tarafında adınızla birlikte bir “merhaba” mesajı göreceksiniz. Bu mesajın altındaki açılır menüyü açın ve mevcut seçeneklerden Hesabınızı seçin. Oradan, Prime seçeneğini seçin.

Ortaya çıkan sayfa, ne kadar süredir Amazon Prime üyesi olduğunuzu ve gelecek Prime yılı için sizden ücretlendirilecek tarihi gösterecektir. Deneme süreniz sona ermeden veya üyeliğiniz yenilenmeden önce biraz zamanınız varsa, yenileme tarihinizden üç gün önce bir e-posta hatırlatıcısı için kaydolabilirsiniz.

Ek olarak, bir Amazon Prime’ın geç teslimatı alırsanız şikayet etmek için müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Olası bir geri ödeme şekli olarak şirket, üyeliğinizi bir ay uzatabilir.

Amazon Prime nasıl iptal edilir: Para iadesi alacak mıyım?

Kredi kartınızdan ödeme alındığından beri Amazon Prime üyeliğinizi kullanmadıysanız, deneme süreniz sona ermiş olsa bile tam bir geri ödeme almaya hak kazanırsınız. Bu, bir ay sonra aboneliğe ihtiyacınız olmadığını fark ederseniz, yine de iptal edip paranızı geri alabileceğiniz anlamına gelir. Aksi takdirde, iptal etmek isteyip istemediğinize karar vermek için Amazon Prime’ın kredi kartınızdan ödeme almasından itibaren üç gününüz vardır.

İptal ederseniz Amazon, bu üç günlük süre boyunca kullandığınız Prime avantajlarının normal fiyatlarını sizden tahsil edebilir. Bu avantajlar, müzik ve kitap indirme ve akış içerir. Bu politika tam olarak ne satın aldığınıza bağlıdır. Örneğin, ikinci günde bir televizyon satın alırsanız, o televizyon için normal nakliye ücretinden 99$’lık bir geri ödeme alabilirsiniz. Üyeliğinizi deneme süresi boyunca kullandığınız miktarın, geri ödeme alma olanağınız üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Kaydolur, ancak üyeliği kullanmazsanız, sizden ücret alınmaz.

Amazon Prime nasıl iptal edilir: Başka bir ücretsiz deneme alabilir miyim?

Amazon müşterileri, her 12 ayda bir Prime’ın yalnızca bir ücretsiz denemesinden yararlanabilir. Bu, üyeliğinizi iptal edip Amazon Prime’ı bir kez daha denemeye karar verirseniz, başka bir deneme süresiyle başlamak yerine hemen ücretli üyelikle başlamanız gerektiği anlamına gelir.

Bir yıldan uzun bir süre sonra Amazon Prime’ı tekrar kullanmak istediğinize karar verirseniz, üyelik için ödeme yapmanız gerekmeden önce 30 günlük deneme süresiyle hizmeti tekrar deneme seçeneğiniz olur.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir