Alıcı Kılavuzu: Bir Erişim Noktası Seçerken 4 Yanlış Anlama

Stokta Bulunan, Gönderilmeye Hazır Ürünlerle En İyi Fiyatlandırmanın Kilidini Açın

Birçok kişinin elinde 2’den fazla cihaz olduğu için WiFi ihtiyaçları daha da artıyor. Artık sadece bir kablosuz yönlendirici ihtiyaçları karşılayamaz. Pek çok işletme, mağazalarına erişim noktaları yerleştirmek istiyor. Birçok kuruluş, iş verimliliğini artırmak için erişim noktaları kullanmayı da sever.

Ancak birçok kişi “Bir erişim noktasını nasıl seçerim?” diye soracaktır.

Piyasada birçok marka olduğu için en iyi erişim noktası hangisi?

Bu yazımda size erişim noktası seçerken 4 yanlış anlamayı anlatacağım ve size bazı markalar önereceğim. Umarım yardımcı olur!

4 Erişim Noktası seçerken yanlış anlama

Yanlış anlama 1: Fiyat ne kadar yüksek olursa, AP o kadar iyi ve o kadar uygulanabilir olur!

Tabii ki değil! AP ürünleri satın almak da uygun ihtiyaçları gerektirir. Fiyatın çok yüksek olması sadece maliyetleri artırmakla kalmayacak, aynı zamanda işlev ve performansta atıllık ve israfa da yol açacaktır; fiyat çok düşükse, aşırı şarjı ve aşırı şarjı önleyecektir.

Bazı üreticiler ayrıca, kullanıcıların “pahalı iyidir” şeklindeki asil psikolojisini yakalayacak ve “yükseltilmiş ve geliştirilmiş” AP ürünlerini piyasaya sürecektir. Aslında bu sadece “yeni şişelerde eski şarap”. Bu nedenle, AP’leri satın alırken, abartılı reklam etkisi ile karıştırılmamak için ürünün gerçek performansını tanımalısınız.

cisco-ap-reklam

Yanlış anlama 2: AP ürünlerinin kablosuz iletim gücü ne kadar yüksek olursa, İnternet hızı da o kadar hızlı olur!

Genel olarak konuşursak, güç ne kadar büyük olursa, kapsama alanı o kadar geniş olur. Bununla birlikte, İnternet hızı deneyiminde, yalnızca yüksek güç değil, aynı zamanda bağlı kullanıcı sayısı, cep telefonlarının ve dizüstü bilgisayarların ve diğer cihazların alım gücü de dikkate alınmaktadır. Bir AP ürününün gücü yeterince büyükse, ancak kullanıcı bağlantılarının sayısı sınırlıysa, eşzamanlı İnternet kullanıcılarının sayısı kullanıcı bağlantılarının sayısını aştığında, kullanıcının İnternet etkisinin büyük ölçüde azalacağını ve hatta sisteme neden olacağını düşünün. çarpmak. Yüksek güçlü ürünleri körü körüne takip etmek akıllıca değildir.

erişim noktası-2 satın al

Yanlış anlama 3: Etki ne kadar iyiyse ve İnternet hızı o kadar hızlı!

Aslında değil. Duvara nüfuz etme yeteneği bir dereceye kadar ne kadar güçlü olursa, çok sayıda sinyal kaynağının ürünün belirli bir yönünde toplandığını, ancak esasen kapsama alanını genişletmediğini, ancak kablosuz sinyalinin cihaza aktarıldığını gösterir. yön. AP, yerleşik yüksek kazançlı bir antene ve sinyal gücünü ve penetrasyon kabiliyetini büyük ölçüde artırabilen çoklu güç amplifikatörü tasarımına sahip olmalıdır. Sinyal kararlılığının sağlanması öncülüğünde kablosuz kapsama alanı daha geniş olacaktır.

Bu nedenle, yalnızca uygun AP kapsamını bularak ve bağlı kullanıcı sayısı, kapsama alanı ve duvardan geçen sinyal gücü arasında bir denge bularak AP daha kararlı ve güvenilir çalışabilir ve İnternet deneyimi daha iyi olacaktır.

erişim noktası-3 satın al

Yanlış anlama 4: Donanım performansı ne kadar iyi olursa, AP’nin kendi çalışma verimliliği o kadar iyi ve İnternet erişimi o kadar hızlı olur!

Bir AP ürünü için iyi donanım performansının önemini söylemeye gerek yok. Ancak, mükemmel donanım performansına ek olarak, güçlü AC destekli yönetim yazılımı için güçlü bir kablosuz AP de gereklidir. Yalnızca donanım varsa ve yazılım arayüzü ve uygulama işlevleri eşleşen seviyeye ulaşamıyorsa, bu ürün pazar tarafından kabul edilmeyecektir.

Erişim noktalarını seçerken çeşitli ihtiyaçları göz önünde bulundurmalı ve sadece tek bir veriye güvenmemeliyiz. Burada size bazı markalar öneriyorum.

erişim noktası-4 satın al

Cisco Erişim noktası

Cisco, piyasadaki en iyi ağ donanımı üreticileri olabilir ve erişim noktaları da çeşitli ihtiyaçları karşılayabilir. Küçük işletmeniz varsa Cisco 1800 serisi erişim noktalarını tercih edebilirsiniz. En yeni WiFi 6 AP’yi istiyorsanız, Catalyst 9100 serisi aplikleri seçebilirsiniz. En büyük sorun, Cisco erişim noktasının maliyetinin diğer markalara göre daha yüksek olabilmesidir.

cisco-kablosuz-ap

Aruba Erişim noktası

Aruba, artık HPE’nin bir yan kuruluşudur, ancak Aruba Erişim noktaları, HPE’nin kendi uygulamalarından daha faydalı olabilir. Aruba ayrıca küçükten büyüğe işletme ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli erişim noktaları sağlar. Aruba AP’nin avantajı düşük fiyatıdır. Mağazamızda 103,00 $ ‘dan başlıyor. (Şimdi satın al)

aruba-erişim noktası

Ubiquiti Erişim noktası

Ubiquiti, kablolu ve kablosuz ağ ürünlerini birden fazla marka adı altında satmaktadır. Şirket ayrıca şebekeye bağlı güneş enerjisi kitleri de satıyor. Ubiquiti’nin ilk ürün grubu “Süper Menzilli” mini-PCI radyo kartı serisiydi ve bunu diğer kablosuz ürünler izledi.

Ubiquiti Erişim noktası

Son olarak, bir AP ekipmanı satın almak için bir kablosuz ağ planlarken, kablosuz AP’nin yalnızca donanım performansı, kapsama alanı, iletim gücü, duvar penetrasyonu ve diğer donanım parametreleri değil, aynı zamanda AP ürününün çalışması, bağlı ağ sayısı da dikkate alınmalıdır. kullanıcılar, güvenilirlik ve kararlılık, güvenlik ve kapsama alanı ile sinyal gücü arasındaki denge.

İlgili konular:

Alıcı Kılavuzu: Kurumsal için Erişim Katmanı Anahtarları Nasıl Seçilir?

Alıcı Kılavuzu: Kurumsal Güvenlik Duvarlarını Seçerken Yapılmaması Gereken 5 Şey

Neden Cisco Catalyst 9100 WiFi 6 Erişim Noktasına Yükseltmelisiniz?

Cisco şirket içi erişim noktaları nasıl seçilir: Cisco 1800 AP ve Cisco 2800 AP

Seçilmiş Aruba Kablosuz Erişim Noktaları ve Mobil Denetleyiciler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.