Alexa nasıl kullanılır: İpuçları, püf noktaları ve genel talimatlar

Alexa cihazı nasıl sıfırlanır

Alexa’yı nasıl kullanacağınızı bilmek, sanal asistanınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Tüm en iyi Alexa hoparlörlerine güç veren beyin olan Alexa, doğru kullandığınız sürece akıllı evinizde bir varlıktır.

Alexa tüm şekil ve boyutlarda mevcuttur. Dördüncü nesil Amazon Echo, Amazon Echo Dot ve Amazon Echo Show 10 dahil olmak üzere herhangi bir Echo hoparlörünüz varsa, Alexa sesli asistanı kullanıma hazırdır.

En iyi Alexa becerilerini bildiğinizde, asistandan sizi bir varış noktasına götürmesini, programınızı takip etmesini, Amazon’dan ürün sipariş etmesini, kitap okumasını, yerel restoranlar bulmasını ve sorularınızı yanıtlamasını isteyebilirsiniz.

Birkaç üçüncü taraf aygıtında, özellikle akıllı ev kategorisinde Alexa da yerleşik olarak bulunur. En iyi akıllı ampuller veya en iyi akıllı fişler olsun, Alexa uyumlu en iyi cihazların tümü Alexa kullanılarak kontrol edilebilir.

Ses kontrollü asistan, Fire TV Cube ve diğer Amazon akış cihazlarının içinde de yaşıyor. Ayrıca, nerede olursanız olun Alexa’yı nasıl kullanacağınızı gösteren Android ve iOS cihazlar için ücretsiz bir yardımcı uygulama da vardır, böylece dışarıdayken en iyi akıllı ev cihazlarını kontrol edebilirsiniz.

Bu kişisel asistandan tam olarak yararlandığınızdan emin olmak isteyeceksiniz. Alexa’nın nasıl kullanılacağına ilişkin bu ipuçları, Alexa hoparlörünüzü kurmanıza, akıllı ev cihazlarınıza bağlamanıza, müzik çalmanıza ve çok daha fazlasına yardımcı olacaktır.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

Alexa nasıl kurulur

En iyi Alexa hoparlörleriAlexa özellikli bir hoparlör satın almadan önce ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun olanı aldığınızdan emin olun.

Amazon Echo nasıl kurulur Amazon Echo, şirketin amiral gemisi akıllı hoparlörüdür. İşte onu kurmak ve çalıştırmak için talimatlarımız.

Amazon Echo Dot nasıl kurulur Echo Dot, Amazon’un en ucuz ve en popüler Alexa konuşmacısıdır. Bunu nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Amazon Echo Dot’u Clock ile nasıl kurarsınızStandart, üçüncü nesil Echo Dot’tan o kadar da farklı değil. Ancak eklenen LED ekran, bilmediğiniz bazı ayarları destekler.

Amazon Alexa kurulumu Az önce bir Amazon Fire TV, Echo veya Echo Dot satın aldınız. Kullanmaya başlamadan önce ayarlamak isteyeceğiniz ayarlar burada.

Alexa’nın Wi-Fi’ye nasıl bağlanacağı Echo cihazlarının tam olarak çalışması için bir internet bağlantısı şarttır. Alexa uygulaması aracılığıyla bir Wi-Fi bağlantısının nasıl kurulacağı aşağıda açıklanmıştır.

Amazon Alexa’nın sesinizi anlamasını sağlama Alexa uygulamasıyla birlikte Echo’yu kullanarak, kişisel asistanı ses kalıplarınızı daha iyi anlaması için eğitebilirsiniz.

Alexa’nın daha hızlı veya daha yavaş konuşması nasıl yapılırAlexa’nın varsayılan sesi herkes için değildir. Sesli asistanınızın ister yavaşlasın ister hızlandırmasını isteyin, tek yapmanız gereken sormak.

Amazon Echo uyandırma sözcüğü nasıl değiştirilir Amazon’un sesli asistanını uyandırmak için “Alexa” demeniz gerekmez. Alexa’nın adını nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Alexa takip modu nasıl etkinleştirilir Her zaman bir şey yapmasını istediğinizde “Alexa…” deyip durmanıza gerek yok.

Alexa sesli alışveriş nedir? Sadece Alexa ile konuşarak Amazon’dan sipariş verebileceğinizi biliyor muydunuz? İşte Alexa Voice Shopping ile ilgili kısa açıklamamız.

En iyi Alexa becerileriAlexa’dan yapmasını isteyebileceğiniz birçok şey var. İşte favorilerimizden bazıları.

Alexa’nın sesi nasıl değiştirilirAlexa’ya farklı bir aksan verin, tamamen farklı bir dil kullanın veya Alexa’nın erkek sesine geçin.

Alexa hileleri ve paskalya yumurtaları Amazon’un Alexa’sı, doğru kelimeleri biliyorsanız sizi ve ailenizi eğlendirebilir.

Alexa neden yanıp sönüyor? Eko’nuzda garip renkli bir ışık mı görüyorsunuz? İşte ne anlama geldiği.

Alexa nasıl kullanılır

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

Sesli ve görüntülü arama yapmak için Alexa nasıl kullanılır?

Android’de Alexa nasıl kullanılırAlexa’yı kullanmak için bir Eko’ya ihtiyacınız yok; Sesli asistana Amazon’un Alexa uygulamasından da erişebilirsiniz.

Alexa iPhone’da nasıl kullanılır? iPhone kullanıcıları ihmal edilmedi! İşte iOS cihazınızda Alexa’yı nasıl edineceğiniz.

AlexaReach ile sesli veya görüntülü arama yapma ve Amazon’un asistanını kullanarak birine dokunma.

Echo ShowStay’ı kullanarak nasıl görüntülü arama yapılır, model ne olursa olsun Echo Show’unuzda görüntülü aramalarla bağlantıda kalın.

Echo Show’da arka plan resmi nasıl değiştirilir Kendi fotoğraflarınızı ekleyerek Echo Show’unuzun arka planını kişiselleştirin.

Alexa Drop-In nasıl kullanılır? Bir Alexa cihazından diğerine sesli ve görüntülü arama yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte nasıl çalıştığı.

Alexa nasıl kullanılır

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

Çocuklar için Alexa ayarları nasıl yönetilir

Bir Amazon Yankısında FreeTime nasıl etkinleştirilir Çocuğunuza bir Yankı veya Yankı Noktası vermeyi planlıyorsanız, Alexa’yı uygun şekilde kullanması için FreeTime’ı nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Amazon Echo’nuz Çocuklara Nasıl Korunur?Çocuğunuzun yetkisiz satın alma işlemleri yapmadığından emin olun.

Çocuğumun bizi çok erken uyandırmasını önlemek için bu Alexa becerisini kullanıyorum Çocuğunuzu yatakta tutmak için Alexa cihazınızı bir Echo Glow ile eşleştirin.

Alexa nasıl kullanılır

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

Alexa gizlilik ayarları nasıl yönetilir

Alexa geçmişinizden kayıtlar nasıl görüntülenir ve silinir Alexa arama geçmişiniz hakkında endişeleriniz mi var? Onunla konuştuğunuz her şeyi nasıl sileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Alexa Drop-In nasıl devre dışı bırakılır Etkinleştirilirse, Drop-In diğer Alexa kullanıcılarının Echo cihazınızı haber vermeden aramasına izin verir. Bu sizi korkutursa, bu özelliğin kapalı olduğundan nasıl emin olacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Bir Alexa cihazı nasıl sıfırlanır Bir Echo, Echo Dot veya başka bir Alexa hoparlöründen kurtuluyor veya hediye ediyorsanız, onu sıfırlamak isteyeceksiniz. İşte nasıl.

Alexa nasıl kullanılır

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

Alexa akıllı ev cihazlarıyla nasıl kullanılır?

Alexa uyumlu en iyi cihazlarArtık bir Echo’nuz olduğuna göre, onunla çalışacak en iyi akıllı ev cihazları burada.

Alexa ile çalışan her akıllı ışık, insanların Alexa ile kullandığı en popüler cihazlardan biri akıllı LED ışıklardır. İşte hepsi ve yaptıkları.

Alexa akıllı ışık renkleri Renkli akıllı LED ampullerinizi 123 renkten herhangi birine değiştirmek için Alexa’yı kullanabilirsiniz; işte tüm renklerin bir listesi.

Alexa’yı IFTTT’ye bağlama IFTTT (Eğer Bu O Zaman Oysa) adlı ücretsiz bir Web hizmeti aracılığıyla, Amazon Echo’nun çok daha fazlasını yapmasını sağlayabilirsiniz. İşte ikisini nasıl bağlayacağınız.

Philips Hue ışıkları Amazon Alexa’ya nasıl bağlanır Evinizin aydınlatmasını tek kelimeyle otomatik olarak değiştirebilirsiniz. Philips Hue Lights’ı Amazon Echo’nuza bağladığınızda olan budur.

Nest Termostatını Amazon’a bağlama AlexaVoice, Amazon Echo’yu bağlayarak Nest akıllı ev termostatınızı kontrol edin. Ama önce Echo’yu IFTTT’ye bağlamak isteyeceksiniz.

Ecobee’nizi Alexa’ya nasıl bağlayabilirsiniz? Amazon Echo, Ecobee akıllı termostatlarını kutudan çıkar çıkmaz doğrudan destekler.

WeMo akıllı fişleri Alexa’ya nasıl bağlanırWeMo akıllı fişler en iyi akıllı fişlerdir ve bir lambayı veya ışığı akıllı bir cihaza dönüştürmek için kullanışlıdır. Onları Alexa ile nasıl kontrol edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Alexa akıllı ev rutini nasıl oluşturulurAlexa’nın bağlı akıllı ev cihazlarını belirli zamanlarda veya belirli bir ifadeyi söylediğinizde açmasını (veya kapatmasını) sağlayabilirsiniz. İşte bir rutinin nasıl kurulacağı.

Alexa Guard nasıl kurulur ve kullanılırAlexa Guard, evinizde ilgili bir ses duyduğunda size haber verebilir. Evinizi güvende tutmak için en iyi becerinin de ücretsiz olduğunu biliyor muydunuz?

Alexa nasıl kullanılır

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

Müzik ve podcast çalmak için Alexa nasıl kullanılır?

Alexa kullanarak Amazon Music nasıl oynanır Amazon’un müzik akışı hizmetini Alexa’ya bağlamak çocuk oyuncağıdır, böylece sesinizden başka bir şey kullanmadan şarkı, çalma listeleri ve daha fazlasını talep edebilirsiniz.

Echo’nuzu bir Bluetooth hoparlöre nasıl bağlarsınız Eko oldukça iyi bir ses çıkarır, ancak sesinizi artırmak istiyorsanız, onu bir Bluetooth hoparlöre nasıl bağlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Alexa’da Apple Music nasıl çalınır Alexa ile Apple’ın müzik akışı hizmetini nasıl bağlayabileceğinizi ve kontrol edebileceğinizi burada bulabilirsiniz.

Alexa’da Spotify nasıl oynanır Spotify’ı tercih ederseniz, onu Alexa ile nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Amazon Echo ile çok odalı müzik nasıl kurulur Birden fazla Echo cihazınız varsa, bunları evinizin her yerinde müzik çalacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Bunu nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Müziğinize ince ayar yapma Alexa ileMüziğinizin bas, orta aralık ve tiz tonlarını Alexa ile ayarlayabilirsiniz. İşte nasıl.

Alexa ile Sonos hoparlörleri nasıl kontrol edilir Sonos One, en iyi sesli akıllı hoparlörlerden biridir; Alexa ile nasıl kontrol edileceği aşağıda açıklanmıştır.

Bir Amazon Echo hoparlöründe Apple podcast’leri nasıl oynanır Herhangi bir Echo hoparlörü ile en sevdiğiniz Apple podcast’lerini dinleyin

Alexa nasıl kullanılır

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi | Gelecek)

Akıllı TV ve akış için Alexa nasıl kullanılır?

Amazon Alexa’yı bir Harmony uzaktan kumandasına nasıl bağlayabilirsiniz? Harmony Remote’unuzu Amazon Echo’ya bağlayarak gerçekten evrensel ve ses kontrollü hale getirin.

Alexa ile TV’nizi nasıl kontrol edebilirsinizHarmony Remote’un yanı sıra, sesinizi kullanarak TV’nizi kontrol etmenin birkaç yolu vardır.

Fire TV Stick nasıl kullanılır? Şirketin en popüler ve uygun fiyatlı akış cihazlarından biri olan Fire TV Stick’in nasıl kullanılacağına dair kılavuzumuz burada.

Alexa’yı Samsung Smart TV’nize nasıl bağlayabilirsinizSamsung akıllı TV’niz için daha fazla ses kontrolü ister misiniz? Size ek işlevsellik sağlamak için bir Alexa akıllı hoparlörü ile eşleştirin.

Alexa’yı Dish TV’ye nasıl bağlarsınız Bir Dish TV abonesiyseniz, Alexa’yı kullanarak kontrol edebilirsiniz. Hizmetler nasıl bağlanır.

Alexa kitap okumak için nasıl kullanılır

Alexa’nın size kitap okumasını nasıl sağlarsınızAlexa size belirli Amazon Kindle kitaplarını okuyabilir. İşte nasıl.

Alexa nasıl kullanılır

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

Verimliliği artırmak için Alexa nasıl kullanılır?

Alexa kullanarak kısa mesaj gönderme Bir Android telefon kullanıyorsanız, birisine kısa mesaj göndermek için Alexa’yı kullanabilirsiniz. İşte nasıl yapılacağı.

AlexaUber kullanarak bir Uber nasıl sipariş edilir, Amazon’un Alexa’ya eklediği yüzlerce Beceriden sadece biridir. Artık sadece konuşarak bir araba sipariş edebilirsiniz.

Takviminizi Alexa ile nasıl ilişkilendirirsinizGoogle Takviminizi, Apple Takviminizi ve Microsoft Takviminizi Alexa ile senkronize edebilir, böylece etkinlikler ekleyebilir, bunlara bakabilir ve yaklaşan randevular hakkında hatırlatıcılar alabilirsiniz.

Todoist’i AlexaTodoist ile kullanma, yapılacaklar listesi oluşturmak ve yönetmek için harika bir araçtır. Hizmeti Alexa ile nasıl senkronize edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Alexa nasıl kullanılır

(Resim kaynağı: Amazon)

Alexa ile yapılacak diğer eğlenceli şeyler

Fitbit’inizi Amazon Echo ile nasıl eşleştirebilirsinizFitbit’inizi Amazon Echo’ya bağlayarak, uygulamayı kontrol etmeden veya bileğinize bakmadan Alexa’ya nasıl takip ettiğinizi sorabilirsiniz.

Amazon Alexa’nın Kristal Topu Nasıl Kullanılır?Herkes geleceğini bilmek ister. Amazon Echo’da etkinleştirilen Crystal Ball Skill ile, tüm acil sorularınıza Magic 8-ball benzeri yanıtlar alacaksınız.

Amazon Alexa’da Batman Macera Oyunu nasıl oynanırBruce Wayne’in ebeveynlerinin cinayetini çözmek ister misiniz? Sadece The Wayne Investigation Skill’i etkinleştirin ve bu kendi maceranı seç oyununda kendi yolunu konuşabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir