Alexa cihazı nasıl sıfırlanır

Alexa cihazı nasıl sıfırlanır

Bir Alexa cihazının nasıl sıfırlanacağını bilmek, hoparlörünüzle ilgili sorun yaşadığınızda, yeni bir modele geçtiğinizde veya bir arkadaşınıza hediye etmek istediğinizde önemlidir. Yankı hoparlörünüzle yollarınızı ayırmadan önce, kişisel bilgilerinizi cihazdan silmek ve Amazon Alexa hesabınızla bağlantısını kesmek isteyeceksiniz.

Echo’nuzu veya en iyi Alexa hoparlörlerinden herhangi birini sıfırladığınızda, tercihleriniz ve bilgileriniz cihazdan silinir. Hoparlörünüzü sıfırlamadan satacak veya başkasına verecek olsanız, Alexa onu açacak ve Wi-Fi’ye bağlayacak bir sonraki kişinin yine siz olduğunuzu düşünecektir.

Alexa’yı nasıl kullanacağınızı biliyorsanız, bilgilerinizi Echo donanımından nasıl sileceğiniz konusunda zaten bir fikriniz olabilir. Ama bir Alexa cihazını sıfırlamanın iki yolu olduğunu biliyor muydunuz? Akıllı telefonunuzda veya cihazın kendisinde Alexa uygulamasıyla fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi başlatabilirsiniz.

DAHA: Alexa neden yanıp sönüyor?

Bir Alexa cihazının nasıl sıfırlanacağına ilişkin bu kılavuz, her iki yöntemin yanı sıra birinci, ikinci ve üçüncü nesil Yankı hoparlörleri için nasıl farklılık gösterdiği konusunda size yol gösterecektir. Amazon Echo Show’unuzu doğrudan ekranda nasıl sıfırlayacağınızı bile göstereceğiz.

Şimdi bir Alexa cihazını nasıl sıfırlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

1. nesil Echo, Echo Dot nasıl sıfırlanır

1. Cihazın tabanının yakınında küçük bir delik olacak olan sıfırlama düğmesini bulun.

2. Bir ataş (veya benzeri bir araç) kullanarak Reset (Sıfırla) düğmesini basılı tutun, Echo cihazınızdaki ışık halkası turuncuya ve ardından maviye dönene kadar.

3. Işık halkasının kapanıp tekrar açılmasını bekleyin. Kurulum modunda olduğunu gösteren turuncu olmalıdır.

4. Cihazınızı bir Wi-Fi ağına bağlamak ve Amazon hesabınıza kaydetmek için akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Alexa uygulamasını açın.

2. nesil Echo, Echo Dot nasıl sıfırlanır

1. Işık halkası turuncuya dönene kadar Mikrofon kapalı ve Sesi kısma düğmelerini aynı anda yaklaşık 20 saniye basılı tutun. Işık halkası daha sonra kısaca maviye döner.

2. Işık halkasının kapanıp tekrar açılmasını bekleyin. Ardından, kurulum modunda olduğunu gösteren turuncu renkte yanmalıdır.

3. Cihazınızı bir Wi-Fi ağına bağlamak ve Amazon hesabınıza kaydetmek için akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Alexa uygulamasını açın.

DAHA: Amazon Alexa Kurulumu: Etkinleştirme ve Devre Dışı Bırakma Ayarları

Alexa cihazı nasıl sıfırlanır

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

3. ve 4. nesil Echo, Echo Dot nasıl sıfırlanır

1. Işık halkası turuncuya dönene kadar Eylem düğmesini yaklaşık 25 saniye basılı tutun. Işık halkası daha sonra kısaca maviye döner.

2. Işık halkasının kapanıp tekrar açılmasını bekleyin. Ardından, kurulum modunda olduğunu gösteren turuncu renkte yanmalıdır.

3. Cihazınızı bir Wi-Fi ağına bağlamak ve Amazon hesabınıza kaydetmek için akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Alexa uygulamasını açın.

Alexa cihazı nasıl sıfırlanır

(Resim kaynağı: Gelecek)

Yankı Gösterisi nasıl sıfırlanır

1. “Alexa, Ayarlara git” deyin veya Echo Show ekranını yukarıdan aşağı kaydırın ve Ayarlar’ı seçin.

2. Ayarlar menüsünden Cihaz Seçenekleri’ni seçin.

3. Fabrika Varsayılanlarına Sıfırla’yı seçin. Echo Show’unuzdan kurtuluyorsanız, ‘Fabrika Varsayılanlarına Sıfırla, ancak Akıllı Ev Cihazı Bağlantılarını koru’ seçeneğini tıklamamaya dikkat edin.

Alexa uygulamasından bir Yankı hoparlörü nasıl sıfırlanır

Alexa cihazı nasıl sıfırlanır 1

1. Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Alexa uygulamasını açın.

Alexa cihazı nasıl sıfırlanır 2

2. Sağ alt köşedeki Cihazlar düğmesine basın.

Alexa cihazı nasıl sıfırlanır 3

3. Yankı ve Alexa’yı seçin.

Alexa cihazı nasıl sıfırlanır 4

4. Sıfırlamak istediğiniz Echo veya Alexa cihazını seçin.

Alexa cihazı nasıl sıfırlanır 5

5. “Aygıt Kayıtlı:” yazan satırı bulun ve “Kaydı Sil”e basın.

Alexa cihazı nasıl sıfırlanır 6

6. Açılan pencerede “Kaydı Sil”e basarak seçiminizi onaylayın.

7. Echo cihazınız şimdi sıfırlandı. Kurulum işlemini başlatmak için cihazdaki Eylem düğmesini beş saniye basılı tutun. Işık halkası daha sonra turuncuya dönecektir.

8. Cihazınızı bir Wi-Fi ağına bağlamak ve Amazon hesabınıza kaydetmek için akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Alexa uygulamasını açın.

DAHA FAZLA: Alexa ile ilgili daha fazla ipucu, püf noktası ve nasıl yapılır için Alexa ile ilgili eksiksiz kılavuzumuza göz atın. Ayrıca, en sevdiğimiz Alexa hilelerimiz ve paskalya yumurtaları da dahil olmak üzere, şimdi denemek için en iyi Alexa becerilerini görün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir