Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Akış için VPN nasıl kullanılır
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Akış için VPN nasıl kullanılır

Akış için VPN nasıl kullanılır

Karargaht Karargaht - - 6 dk okuma süresi
3

Çevrimiçi olarak anonim kalmanın ötesinde, en iyi VPN hizmetlerinin çok sayıda kullanımı vardır ve daha fazla TV ve filme erişmek en büyüklerinden biridir. Aslında, okuyucularımıza VPN’lerini ne için kullandıklarını sorduğumuzda, yarısından fazlası akış için bir VPN kullandıklarını söyledi ve %10’u bunun kendileri için gizlilik avantajlarından daha önemli olduğunu iddia etti.

Ama nasıl çalışıyor? Netflix gibi akış siteleri farklı bölgelerde farklı içerikler sunar, yani yurt dışındaysanız, aralarından seçim yapabileceğiniz aynı seçim olmaz. Buna coğrafi engelleme denir. Bir VPN kullanarak, konumunuzu sanal olarak değiştirebilir ve seçtiğiniz akış sitesini, genellikle fiziksel konumunuzda engellenecek içeriği size göstermesi için kandırabilirsiniz.

Bu nedenle, burada bir akış VPN’inin nasıl kullanılacağını tam olarak açıklayacağız. Ancak ondan önce, VPN’lerin farklı akış siteleriyle nasıl çalıştığını hızlı bir şekilde açıklayacağız – spoiler uyarısı: herkese uyan tek bir yaklaşım yoktur.

VPN’ler farklı sitelerle nasıl çalışır?

Farklı akış siteleri, içeriklerini farklı şekillerde coğrafi olarak engeller. Bazıları yalnızca belirli bir ülkeden kullanılabilirken, diğerleri bulunduğunuz yere bağlı olarak farklı içerik gösterir. Aşağıda en büyüğünü özetledik.

Netflix: VPN kullanmak için tartışmasız en popüler akış sitesi Netflix muhtemelen VPN kullanıcıları için en fazla değeri sunar. Netflix, diğer bölgelerdeki diğer akış sağlayıcıları tarafından lisanslanan içeriği belirli bölgelerde lisanslar. Örneğin, Kuzuların Sessizliği Kanada’da Netflix’te mevcuttur, ancak başka yerlerde yalnızca diğer akış sitelerinde kullanılabilir. ABD’li izleyiciler, filmi izlemek için neredeyse Kanada’ya taşınmak için bir Netflix VPN kullanmayı düşünebilir.

BBC iPlayer: BBC’nin yayın hizmeti, hem İngiliz hem de küresel TV’nin büyük bir miktarını taşır, ancak yalnızca İngiltere’de kullanılabilir. Başka bir yerdeyseniz, izleyemezsiniz. Bu, yurtdışındaki İngilizler için bir sorun olabilir ve konumunuzu İngiltere’ye taklit etmek için bir BBC iPlayer VPN kullanmak kolay bir düzeltmedir. Yine de, BBC iPlayer’ı izlemek için bir TV lisansı sahibi olmanızın beklendiğini unutmayın.

Amazon Prime Video: Prime biraz farklı çalışır. Dünyanın neresinde olursanız olun, yalnızca üye olduğunuz ülkenin içeriğini izleyebileceksiniz. Ancak yurt dışına giderseniz izleyecek çok az şey olduğunu göreceksiniz. Bir Amazon Prime VPN kullanarak neredeyse eve dönebilir ve ödediğiniz her şeyi izleyebilirsiniz.

Disney Plus: Netflix kadar aşırı olmasa da Disney Plus, bazı bölgelerde bazı içerikleri, özellikle de Star içeriğini kısıtlar. Buna erişmek için, konumu tam erişime sahip bir ülkeyle değiştirmek için VPN’nizi kullanın.

(Resim kaynağı: Shutterstock)

Akış VPN’i nasıl kullanılır

Yapmanız gereken ilk şey kaliteli bir VPN’e kaydolmaktır – akış için önde gelenler olarak ExpressVPN ve NordVPN’i öneriyoruz. ExpressVPN genel olarak en iyi seçimimizdir ve herhangi bir hizmete erişimin engellendiğini fark ederseniz destek ekibi çok yardımcı olur. NordVPN, uygulamaları biraz daha az sezgisel olsa da, biraz daha düşük bir fiyata benzer bir hizmet sağlar.

Seçtiğiniz akış sitesinde oturum açtığınızdan emin olun. Testlerimizde bir VPN’ye bağlıyken oturum açmanın sorunlu olduğu kanıtlandı, bu nedenle bağlanmadan önce gitmeye hazır olduğunuzdan emin olun. Oturum açtıktan sonra sekmeyi kapatın. VPN’nizi başlatın ve seçtiğiniz sunucuya bağlanın. Akış sitesini tarayıcınızda açın. Seçtiğiniz TV şovunu veya filmi arayın. Keyfini çıkarın!

Ya işe yaramazsa?

Nadir durumlarda, en güvenilir VPN’ler bile, özellikle Netflix ile, akış içeriğine erişimde sorun yaşayabilir. Bunun size olduğunu fark ederseniz, denemeniz gereken birkaç şey var.

Her şeyden önce, seçtiğiniz konumda birkaç farklı sunucuyu test edin. Bazı VPN’ler belirli şehirleri seçmenize izin verirken, diğerleri sizi otomatik olarak en iyi sunucuya bağlar. Her durumda, bu ‘kapatıp tekrar açma’ yaklaşımı genellikle sorunları çözer.

Hâlâ sorun yaşıyorsanız, VPN sağlayıcınızla iletişim kurmanın zamanı geldi. En iyi VPN’lerin çoğunda canlı sohbet özelliği vardır, bu yüzden onu açın ve ekibin bir üyesiyle sohbet edin. Sizi doğru yöne yönlendirebilmeleri ve her belirli akış hizmeti için en iyi sunucular hakkında güncel bilgilere sahip olmaları gerekir.

Her şey başarısız olursa, çoğu VPN ayrıca 30 günlük para iade garantisi sunar. Bu süre içindeyseniz, geri ödeme talep etme ve farklı bir VPN deneme hakkınız vardır.

Ne tavsiye ediyoruz?

Günümüzün en iyi genel VPN’lerinin fiyatlarını karşılaştırın

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir