Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

AirPod'lar bir Windows PC'ye nasıl bağlanır
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. AirPod’lar bir Windows PC’ye nasıl bağlanır

AirPod’lar bir Windows PC’ye nasıl bağlanır

Karargaht Karargaht - - 3 dk okuma süresi
2

Apple’ın AirPod’ları ile ilgili harika şeylerden biri, Apple cihazlarına bağlanmanın ve bu cihazlarla kullanmanın çok kolay olmasıdır. En yeni AirPods 3’te, kulaklıklar sizin için Apple cihazlarınız arasında bile otomatik olarak geçiş yapacak.

Bununla birlikte, AirPod’larınızı Windows 10 çalıştıran bir bilgisayara nasıl bağlayacağınızı merak ediyor olabilirsiniz ve bu cihazlarla uyumluluğun zor olduğunu varsayıyor olabilirsiniz. Öyle değil ve doğal olarak Apple serisi boyunca alacağınız aynı düzeyde sorunsuz entegrasyona sahip olmayacak olsanız da, AirPod’ları Windows 10 çalıştıran bir dizüstü bilgisayara veya masaüstüne nasıl bağlayacağınızı öğrenmek çocuk oyuncağı. Bu basit kılavuz size nasıl yapacağınızı gösterecektir.

Yeni bir Apple kulaklık seti arıyorsanız ancak hangisinin size uygun olduğuna karar veremiyorsanız AirPods 3 ve AirPods Pro karşılaştırmamıza göz atın.

AirPod’lar Windows 10 çalıştıran bir bilgisayara nasıl bağlanır

1. Windows 10 Makinenizde Bluetooth’u açın

Başlat’a basın ve ayarlara, ardından cihazlara gidin. Bluetooth’u ‘açık’ konuma getirdiğinizden emin olun.

(İmaj kredisi: Gelecek)

2. Yeni bir cihaz ekleyin

Sayfanın üst kısmında Bluetooth veya başka bir cihaz ekle’yi seçin. Cihaz ekle menüsü size sunulduğunda, Bluetooth seçeneğini seçin.

(İmaj kredisi: Gelecek)

3. AirPod’larınızı eşleştirin

AirPod’larınızı şarj kutusuna koyun. Kapağı kapatın ve ardından yeniden açın. Kasa LED’inin beyaz renkte yanıp söndüğünü görene kadar kasanın beyaz Kurulum düğmesini basılı tutun. AirPod’larınızın bilgisayar ekranınızın cihaz menüsünde göründüğünü görmelisiniz. Onları seçin ve gitmeye hazırsınız.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Otomatik geçişi açtıysanız AirPods’unuz, örneğin birinde müzik dinlerken diğerinde bir telefon araması alıyorsanız, aynı iCloud hesabında oturum açmış Apple cihazları arasında otomatik olarak geçiş yapacaktır. AirPod’larınızı Windows 10 Dizüstü Bilgisayarınızla eşleştirmek, bunun olmasını engeller.

iPhone’unuza veya diğer Apple cihazınıza yeniden bağlanmak için telefonunuzun Bluetooth menüsünden AirPod’ları seçerek bunu manuel olarak yapmanız gerekir. Yine de, kulaklıklar eşleştirilirken PC’nizden uzaklaşırsanız, kulaklıklar otomatik olarak, iPhone’unuz gibi kapsama alanındaki önceden eşleştirilmiş diğer cihazlara geçecektir.


AirPods’unuzu kullanmayla ilgili daha fazla ipucu için AirPods, AirPods Pro ve AirPods Max’i kullanma ipuçları, AirPod’ları Android telefonlara nasıl bağlayacağınız ve AirPods’un sesini nasıl yükselteceğinizle ilgili kılavuzlarımıza göz atın.


İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir