Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

7 basit adımda köpek kulakları nasıl temizlenir
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. 7 basit adımda köpek kulakları nasıl temizlenir

7 basit adımda köpek kulakları nasıl temizlenir

Karargaht Karargaht - - 7 dk okuma süresi
3

Köpek kulaklarının nasıl temizleneceğini öğrenmek sabır ve pratik gerektirir. Köpeğinize bağlı olarak, bazıları bu görevi umursamazken, diğerlerinin onu özellikle sevmediğini söylemek güvenlidir. Her iki durumda da, bu işi yapmak için ne yapmanız ve ne yapmamanız gerektiğini öğrenmeniz gerekir.

Burada, ne sıklıkta yapmanız gerektiğine dair ipuçları da dahil olmak üzere köpeğinizin kulaklarını temizlemenin en iyi yöntemini anlatacağız. Köpeğinizin kulaklarını kontrol etmek için zaman ayırmanız ve gerektiğinde temizlemeniz önemlidir; aksi takdirde kulak enfeksiyonları gibi ileride sorunlara yol açabilir. Temizlendikten sonra, yavrunuz en iyi köpek yataklarından birine mutlu ve sağlıklı bir şekilde dönebilir.

Köpek kulakları nasıl temizlenir

Neye ihtiyacın olacak

Köpek kulak temizleme solüsyonu

Pamuk topları

ikramlar

Havlu

Köpeğinizin kulaklarını temizlemeye çalışmadan önce, köpeğinizin bu görevde ne kadar rahat olduğunu anlamanız gerekir.

Köpeğinizin kulaklarını nazikçe okşamaya çalışın ve onları tutarken size nasıl tepki verdiklerini görün. Rahatsız görünüyorlarsa, onları temizlemeye çalışmayın. Bu durumda, angarya en iyi veteriner tarafından gerçekleştirilir. Köpeğiniz herhangi bir rahatsızlık belirtisi göstermiyorsa, sonraki adımlara geçin. Gergin görünüyorlarsa, onları her zaman birkaç ikram ve kucaklama ile motive edebilirsiniz.

(İmaj kredisi: Gelecek)

1. Kendinizi hazırlayın — Pro Pooch Köpek Kulak Temizleyici Çözümü (7,99 $, Amazon) gibi özel bir köpek kulak temizleme solüsyonu satın almanız gerekir.

Hidrojen peroksit içeren temizleyiciler de dahil olmak üzere başka hiçbir şey kullanmayın – bu, köpeğinizin özellikle kulak çevresinde hassas olan cildini tahriş edebilir. Daha sonra kullanmak için de bu aşamada bir havlu hazırlamalısınız.

2. En iyi pozisyonu alın – İdeal olarak, köpeğinizin sakin olmasını ve onu hareketsiz tutmaya yardımcı olabileceğiniz bir pozisyona geçmek istersiniz. Köpeğinizin arkası bacaklarınız arasında olacak şekilde yere oturun. Köpeğiniz bunu yapamayacak kadar büyükse, bir tarafı duvara ve diğer tarafı duvara dayalı olarak oturmanız en iyisidir.

Bir köpeğin kulak kanalına uygulanan köpek kulak temizleme solüsyonu

(İmaj kredisi: Gelecek)

3. Kulak temizleyiciyi uygulayın — Kulak temizleme solüsyonunuzdaki dozaj talimatlarını izleyin ve köpeğinizin kulak kanalına uygulayın. Köpeğinizin sarkık kulakları varsa, 6. adıma kadar bunu yaparken kanadı dik tutmanız gerekebilir.

Bakterileri yayabileceğinden aplikatörün ucunun kulağın iç kısmına değmesine izin vermemeye çalışın. Varsa, bir pamuğu alkole batırın ve ucunu silerek temizleyin. Solüsyonun bir kısmı kulaktan sızarsa endişelenmeyin.

4. Masaj yapın — Solüsyonu kulağın tabanından yaklaşık 20-30 saniye masaj yapın. Balmumu yerinden çıkarken bir miktar gıcırdama ve gıcırdama duyabilirsiniz.

Bir köpeğin kulağındaki fazla kulak temizleme solüsyonunu kurutan bir pamuklu ped

(İmaj kredisi: Gelecek)

5. Fazlalığı kurulayın – Şimdi, bir pamuk top kullanarak solüsyonu kulak kanalından silin, ancak bir inçten daha derine inmeyin.

Bu aşamada pamuk uçlu aplikatörler kullanmayın, aksi takdirde kulak zarını delme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir balmumunu kulağa daha fazla ittirebilirsiniz.

6. Köpeğinizin başını sallamasına izin verin – Şimdi, havlunuz hazır, köpeğinizin fazlalıklardan kurtulmak için başını sallamasına izin verin (bu aşamada kendinizi havluyla korumak isteyebilirsiniz). Ardından, hemen köpeğinizin yüzünü, dış kulağını ve solüsyonu fırlatmış olabilecekleri herhangi bir yeri silin.

7. Kalıntıyı kurutun — Şimdi, bir pamuk top kullanarak, 5. adımı tekrarlayarak kalan son solüsyonu silin.

Köpeğiniz bu sürecin herhangi bir adımında acı çekiyor gibi görünüyorsa, dikkatli olun ve onu hemen veterinere götürün. Bitirdikten sonra, diğer kulakla tekrarlayın ve işiniz bitti!

Köpeğinize ödül olarak bol bol ikram ettiğinizden emin olun.

Kulakları temizlendikten sonra bir köpek mamasıyla besleniyor

(İmaj kredisi: Gelecek)

Köpeğimin kulaklarını ne zaman temizlemeliyim?

Tüm köpeklerin kulaklarının temizlenmesi gerekmez ve aşırı temizlik aslında enfeksiyon gibi daha fazla soruna yol açabilir. Bu nedenle köpeğinizin kulaklarını sadece gerektiği zaman temizlemelisiniz.

Köpeğinizin kulaklarının kokmaya başladığını veya köpeğinizin sürekli başını salladığını fark ederseniz, bu kulakları temizleme zamanının geldiğinin bir işaretidir. Sağlıklı kulaklar genellikle pembe ve kokusuz olacaktır. Enfekte görünüyorlarsa kulakları temizlemeyin – muayene için köpeğinizi veterinere götürün.

Suda çok zaman geçiren köpeklerin kulaklarının daha sık temizlenmesi gerekebileceğini belirtmekte fayda var.


Daha fazla temizlik ipucu, püf noktası ve nasıl yapılır için karda yürüyen köpeklerle ilgili kılavuzlarımıza göz atın – 6 temel güvenlik ipucu, bu yaygın 10 ev bitkisi kediler ve köpekler için zehirlidir ve evcil hayvan tüyü için en iyi robot elektrikli süpürgeler.


İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir