Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

7 adımda golf vuruşunuzu nasıl geliştirebilirsiniz?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. 7 adımda golf vuruşunuzu nasıl geliştirebilirsiniz?

7 adımda golf vuruşunuzu nasıl geliştirebilirsiniz?

Karargaht Karargaht - - 10 dk okuma süresi
2

Her golfçü, mükemmel golf vuruşunu hayal eder. Tiger Woods’un gücüne, Freddy Couples’ın ritmine, Phil Mickelson’ın kısa oyununa ve Brad Faxon’ın vuruş uzmanlığına sahip olmayı hayal ediyorlar.

Ancak tüm bu oyuncuları bir araya getirseniz bile, yine de mükemmel vuruşu üretemezler – gerçekten yok. Ama hey, hayal kurabiliriz, değil mi?

Ve biz de bu hayalin peşinden gidebiliriz. Sonuçta, yaşamda olduğu gibi golfte de, bu yolculukla ilgilidir – sondan çok. Bu yüzden mükemmellik arayışımızda, onu sabote etmek veya geri adım atmak yerine sürekli ilerleme kaydetmek istiyoruz. Yıldızlara ateş etmek ve vuruşunuzu geliştirmek istiyorsanız yapmanız gerekenlerden bazıları burada.

Yeşile çıkarken giyecek teçhizat mı arıyorsunuz? Burada en iyi golf ayakkabılarını ve en iyi golf eldivenlerini bulduk. Ayrıca burada vuruş tekniğinizi nasıl geliştireceğinize dair bazı önemli ipuçlarımız var.

1. Bir koç veya normal bir eğitmen arayın

Ulusal Golf Vakfı’na göre, golfçülerin yüzde 20’sinden azı profesyonel eğitim istiyor. Bunun yerine, ister bir talimat videosu, ister bir kitap ya da en kötüsü – arkadaşlarından ipuçları alarak olsun, kendi kendilerine öğretmeye çalışırlar.

Bir golf oyuncusu en fazla 14 farklı sopa kullanabilir. Çoğu için temel vuruş aynı olsa da, özellikle sürücü, demir oyun, kısa oyun ve vuruş arasında kesinlikle farklılıklar vardır. Bu farklı becerilerin her birinde ustalaşmak zaman alır – ancak ne kadar pratik yaptığınızın bir önemi olmadığını tahmin ediyorsanız, tekniğinizi geliştirmek çok zordur.

Bir koç veya eğitmen size rehberlik etmeye yardımcı olabilir. Sadece tekniği nasıl öğreteceklerini bilmeyecekler, aynı zamanda ilerlemenizi de gözlemleyebilecekler. Usta bir PGA ve LPGA Uzmanı olan Alison Curdt, oyuncuların gerçekten gelişmek istiyorlarsa onları doğru yönde yönlendirecek bir koça ihtiyacı olduğuna inanıyor. Bu, deneyimli oyuncular için olduğu kadar yeni başlayanlar için de geçerli. Yine de, ‘mükemmellik’ fikrinden vazgeçmeyi önerir.

Ülkenin en iyi golf koçlarından biri olan ve aynı zamanda psikoloji alanında doktorası olan Curdt, “Öğrencilerin aklına bu kelime geldiğinde, onlara hayatlarının geri kalanında mükemmelliği arayacaklarını söylüyorum” diyor. “Golf vuruşunda bu mümkün değil. Ekipmanları test eden robotlar bile golf sopasını her seferinde aynı şekilde ve mükemmel şekilde sallayamaz.”

2. Harika bir salıncak, harika bir temelle başlar

Kulübü sallamaya başlamadan önce sağlam bir kuruluma sahip olmanız gerekir. Bir golf profesyoneli bu konuda da size yardımcı olabilir ve tüm büyük vuruşlarda sabittir. Tüm zamanların en iyi oyuncularından biri olan Ben Hogan, iyi golfün tutuşla başladığını söyledi. Duruş, nişan ve duruş da bir salıncak başlamadan önce kurulması gereken temelin bir parçasıdır. Duruş, omurga açısını, omuz eğimini, kolların nasıl asıldığını ve diz bükülmesini ifade eder.

Curdt, “Kavrama ile, eller vücudun kulübe dokunan tek kısmıdır” diyor ve ekliyor: “Ayaklarınız vücudun yere değen kısımlarıdır ve duruşunuz, doğru açıyı ayarlamanıza olanak tanır. topla temas kurun. Yani bu üç şeyi yanlış hizaladıysanız, ‘mükemmel’ vuruşunuzu yapmaya çalışırken iyi şanslar – bu olmayacak.”

Yine de, bir golf profesyonelinin kişisel fiziksel özelliklerinize uygun bir tutuş seçmenize yardımcı olabileceğini vurguluyor. “Harika bir vuruş yapacaksanız, tutuş sağlam olmalı ve bir koç bunu sizin için özelleştirebilir.”

3. Çekimler tahmin edilebilir olmalıdır

Harika bir vuruşa sahip olmanın en önemli yönlerinden biri, tekrarlanabilir olmasıdır. Bu, çoğu zaman atışlarınızın sonucunu tahmin edebileceğiniz anlamına gelir. Örneğin, iki yönlü ıskalayan herhangi bir oyuncu, golf topunun hangi yöne gittiğinden emin olamadığında ne kadar sinir bozucu olduğunu bilir.

Bu nedenle, vuruşunuz bir solma, beraberlik veya nispeten düz bir atış üretsin, bunu defalarca yapabilmek imrenilecek bir özelliktir. Yine, bir eğitmen sizin için doğru olanı bilemenize yardımcı olabilir.

4. İyi denge, daha iyi salıncaklara dönüşür

Hangi golf vuruşu yöntemini seçerseniz seçin – ve golf sopasını başarılı bir şekilde sallamak için kesinlikle farklı yöntemler vardır – denge her zaman anahtardır. Salıncak sırasında ağırlık transferi önemli olsa da, dış ayağınız veya ters pivot üzerinde sallanmamaya dikkat etmelisiniz (bir golfçü, vuruşunu tamamlarken hedeften geriye doğru düştüğünde). Yine, harika bir kurulumun yardımcı olacağı yer burasıdır, ancak her zaman dengede kalmayı düşünüyorsanız, iyi sallanma şansınız önemli ölçüde artar.

(İmaj kredisi: Getty/Photo and Co)

5. Çevrimiçi eğitim değerli olabilir, ancak dikkatli olun

Bu günlerde çevrimiçi olarak çok sayıda golf eğitimi var. Size vücudunuzun etrafında sallanmanızı söyleyen bir eğitmen bulabilirsiniz, bir diğeri ise daha yukarı ve aşağı hareketi savunabilir. Hangisinin sizin için doğru olduğu herkesin tahminidir, ancak bundan daha fazlası, sorununuzu gerçekten çözmeyen bir düzeltme bulmaya çalışıyor olabilirsiniz.

Curdt, “İnternetten yeni beceriler öğrenmeyi, bir hastalığı WebMD’den kendi kendine teşhis etmenin eşdeğeri olarak görüyorum” diyor. Yine de, doğru kullanıldığında çevrimiçi içeriğin çok değerli olduğunu kabul ediyor. Eğitmenler genellikle bir öğrenciyle çalışacak, ardından üzerinde çalışmalarını isteyebilecekleri videolu alıştırmalar yazacaktır.

Ayrıca, kullanıcıların salıncaklarının videolarını gönderebilecekleri ve ardından bir eğitmenden geri bildirim alabilecekleri ücretli çevrimiçi eğitim programları da vardır. Bir koçla şahsen olmak kadar iyi değil, ancak yalnız gitmekten daha iyi ve genellikle daha uygun fiyatlı.

6. En iyi vuruşlarınız için sopalarınızı hazırlayın

Yeni başlayanlar için bir takım klüpler için özel olarak uyum sağlaması tavsiye edilmese de (biri için pahalı olabilir), doğru ekipmanı kullanmaya başladığınızda bir zorunluluktur.

Bir uydurma, uygun uzunlukta ve yalanda olan sopaları bulmanıza yardımcı olacaktır; ikincisi, sopanın adreste nasıl ayarlandığıdır. Belki de en önemli özellik, genellikle bir oyuncunun bir sopayı ne kadar hızlı sallayabileceğiyle ilişkili olan şaft esnekliğidir. Şaft çok esnek veya sertse, oyuncunun başarılı olması için salıncakta ayarlamalar yapması gerekecektir. Bir golf perakende satış noktasında veya bir golf sahasında yapabileceğiniz sopalarınızı uygun şekilde takmak, bir salıncak geliştirmeyi çok daha kolay hale getirir.

7. Zihinsel tarafı unutmayın

Zihin durumunuzun vuruşunuzu büyük ölçüde etkileyebileceği bir sır değil. Çoğu zaman, özellikle amatör oyuncular için bu bir toparlanma oyunudur. Çevrimdışı bir atış yapın, ardından pozisyona nasıl geri döneceğinizi öğrenin. Endişeli veya hüsrana uğramışsanız, salıncakta kendini gösterecektir.

Curdt, “Zorluklarla nasıl başa çıktığınıza bakmanız gerekiyor” diye soruyor. “Golf sahasının bize atıştan atışa ve günden güne sağladığı tüm farklılıkları ve değişkenliği kaldırabiliyor musunuz?”

Yine, bir koçun çok yardımcı olabileceği yer burasıdır. Ve mükemmellik gerçekten imkansız bir hedef olsa da, harika bir tavır, iyi bir oyun planı ve sabırla daha kolay ve daha zevkli hale getirilen, hala değerli bir arayış.

Bugünün en iyi Titleist Players Flex ve Callaway Dawn Patrol Golf Glove fırsatları

7 adımda golf vuruşunuzu nasıl geliştirebilirsiniz? 1

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir