5G CPE nedir?

Stokta Bulunan, Gönderilmeye Hazır Ürünlerle En İyi Fiyatlandırmanın Kilidini Açın

Son zamanlarda, Huawei 5G CPE yönlendiricisinin piyasada popüler olduğunu gördük, ancak 5G CPE’nin ne olduğunu biliyor musunuz? Sadece Huawei’nin yarattığı bir kelime mi?

Aslında 5G CPE’yi incelemeden önce CPE’nin ne olduğunu bilmeliyiz.

huawei işlemci

CPE, Müşteri Tesis Ekipmanları olarak adlandırılır ve sektörde “Müşteri Terminal Ekipmanları” olarak adlandırılır.

CPE ne yapar?

Herkes Wi-Fi kullandığımızda, mesafe nispeten uzunsa veya çok sayıda oda varsa, sinyallerin kör noktalarının kolayca ortaya çıkacağını bilir. Bu kör noktalarda, cep telefonları veya iPad’ler Wi-Fi sinyallerini alamaz.

Bu yüzden sorunu çözmek için röleyi artırmak için bazı önlemler alacağız.

Örneğin, bir yönlendirici ekleyin.

kablosuz yönlendirici

Ancak, bu yine de ağ kablosuna bağlıdır. Ya o köşenin yakınında ağ kablosu yoksa? Bu sırada kablosuz röle kullanılabilir.

wifi yönlendirici-1

Başka bir deyişle, Wi-Fi sinyali iki kez güçlendirilir.

İkincil yönlendirici, birincil yönlendiriciden gelen sinyali alır ve ardından kendi Wi-Fi sinyalini verir. Çoğu yönlendirici artık bu tür işlevleri desteklemektedir. Ve CPE’miz o kadar özel bir şey ki, Wi-Fi kapsama alanını genişletmek için Wi-Fi sinyalini tekrarlayabilir.

CPE

CPE yalnızca Wi-Fi sinyalini güçlendiriyorsa, bu ilginç değil, sonuçta Wi-Fi yönlendiriciler de yapabilir.

Bu konuda gerçekten güçlü olan şey, cep telefonu sinyallerini (4G sinyalleri gibi) aktarabilmesidir. Röleden sonra bir Wi-Fi sinyali verilir. Bir baz istasyonu için bu bir cep telefonu.

Baz istasyonu

Anladın mı? Alınan 4G sinyalini Wi-Fi sinyaline çevirir ve yakındaki cihazların kullanımına sunar. Bazen cep telefonunuzu internet erişimini çevrenizdeki insanlarla paylaşmak için bir erişim noktası olarak da kullanırsınız, değil mi?

CPE hangi fayda dozunu sağlar?

Operatör ağ sinyallerinin ikincil rölesi için CPE kullanmanın avantajları çok açıktır:

Her şeyden önce, CPE sonuçta büyük bir adam, anten kazancı daha güçlü, güç daha yüksek ve sinyal iletme ve alma yetenekleri cep telefonlarından daha güçlü. Bu nedenle bazı yerlerde cep telefonunda sinyal yoktur ve sinyal olabilir.

ikinci olarak, daha fazla cihaza erişebilmeniz için operatörün ağ sinyalini bir Wi-Fi sinyaline dönüştürebilir. Cep telefonları, iPad’ler ve dizüstü bilgisayarların tümü Wi-Fi özelliklerine sahiptir ve tümü İnternet’e erişmek için CPE’yi kullanabilir.

Biliyorsunuz, 4G kart işlevli iPad/dizüstü bilgisayar, 4G kart işlevli olmayandan çok daha pahalı.

Ek olarakCPE ayrıca daha zorlu ortamlara uyum sağlayabilen iç mekan modelleri (emisyon gücü 500-1000 mW) ve dış mekan modelleri (2000 mW’a kadar emisyonlar) olarak ayrılmıştır,

Özetle, CPE çok ilginç bir şey.

5G CPE nedir?

5G CPE, 4G / 5G’yi WIFI etkin noktasına değiştirir. WIFI cihazları, 4G / 5G ağına erişmek için 5G CPE aracılığıyla dönüştürülebilir.

5G baz istasyonu

Daha ileri giderseniz, CPE’nin dahili veri işleme ve iletimi dahil olmak üzere WIFI etkin noktası tamamen bağımsız iki kanala bölünür. Dahili ağ kanalı WIFI taşır, kullanıcı tarafından yönetilir ve hesap şifresi ile doğrulanır. Harici ağ kanalı operatör tarafından kontrol edilir ve kontrol edilir. İki yönlü kimlik doğrulama, uzaktan izleme, şifreli iletim, dinamik şifreler, taşıyıcı sınıfı güvenlik standartlarına ulaşmak için yazılım ve bazı donanımlar üzerinde katı izolasyon önlemleri, WIFI’nin içinden ve dışından tam izolasyon sağlamak için, harici ağ kanalları, kullanıcıların kimliğini SIM kartlar aracılığıyla doğrular, Tüm operatörler Kullanıcılar, CPE üzerinden 4G / 5G ağına erişmek için CPE üzerinden CPE’ye erişebilir, taşıyıcı sınıfı güvenliği elde edebilir ve harici ağ kanalı üzerinden beklemede İnternet aramaları gerçekleştirebilir; bu, ağa erişimden farklı değildir. operatörün baz istasyonu.

5G CPE, hem WIFI LAN hem de küçük baz istasyonu işlevleriyle küçük bir baz istasyonuna yükseltilebilir. Pencerede iyi bir sinyal ve kötü bir iç mekan sinyali. Pencerenin yanına bir 5G CPE küçük baz istasyonu kurun ve güç kaynağına bağlayın (veya kendi güç kaynağınızı getirin).

CPE’nin harici ağı üzerinden 4G ve 5G ağlarına erişebilir. CPE tarafından üretilen telefon ücretleri, SMS ücretleri ve veri ücretleri, cep telefonunun SIM kartına karşılık gelen numaraya dahildir ve CPE cihazına dahil değildir. Yakındaki WIFI ekipmanı, SIM kartsız, bilgisayar tableti (temelde hepsi WIFI ile), WIFI olmadan bir USB arabirimi WIFI kartı satın alabilir, WIFI dahili ağı üzerinden 4G / 5G ağına erişebilir, trafik ücretleri oluşturulur. CPE.

5G CPE küçük baz istasyonları, pencere kenarında 4G / 5G sinyalleri olduğu sürece, nereye giderlerse gitsinler her zaman taşınabilir, SIM ve WIFI’lı iç mekan cep telefonları ve diğer terminal ekipmanları, beklemede İnternet’i arayabilir, çözebilir kapalı kör noktalar sorunu. SIM kartı olmayan WIFI cihazları da intranetten geçebilir.

zte 5g işlemci

Günümüzde 5G hızı giderek yaklaşıyor ve ülke genelinde birçok yerde 5G deney büroları yapım aşamasında ve 5G cep telefonları henüz piyasaya sürülmedi. Bu durumda mühendisler 5G ağlarını 5G CPE aracılığıyla test edebilirler.

Gelecekte, giderek daha fazla 5G CPE göreceğiz ve hatta satın alıp ev veya ofise koyacağız. Bu sayede 5G ağlarını daha rahat kullanabilir ve 5G’nin getirdiği son derece hızlı ağ deneyiminin keyfini çıkarabiliriz.

Daha fazla bilgi edin:

Huawei 5G Mobil WiFi’ye ne dersiniz?

Son Kullanıcılar İçin Kaç Türde 5G Cihazı?

5G vs. WiFi 6: Kazan-kazan işbirliğine sahip olmalılar mı?

Huawei 5G CPE Pro’nun Bir İncelemesi

5G’nin Sağlayıp 4G’nin Sağlayamadığı 9 Fayda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.