4’te PayPal’ın Ödemesi nedir?

4'te PayPal'ın Ödemesi nedir?

Şimdi bir ürün istiyorsanız, ancak tutarı önceden ödemek istemiyorsanız, PayPal’ın 4’te Öde seçeneği cazip bir çözüm olabilir.

Adından da anlaşılacağı gibi, PayPal kullanıcılarının çevrimiçi satın alınan herhangi bir mal veya hizmet için ödemeleri dağıtmasına olanak tanır. Ödeme yaparken kısa vadeli kredi başvurusunda bulunuyorsunuz ve ardından maliyeti dört taksit üzerinden ödüyorsunuz.

2020’nin sonlarında lansmanından bu yana, Pay in 4, en azından teoride, bütçenizi kontrol altında tutmanıza yardımcı olduğunu iddia ederek popüler olduğunu kanıtladı. Ayrıca, Şimdi Satın Al, Sonra Öde (BNPL) taksit planı hizmetlerine giderek artan sayıda katıldı – en önde gelenleri Klarna, Afterpay, Affirm, Clearpay, Settle ve Laybuy’dur.

Peki Pay in 4 sizin için uygun mu? Hadi bir bakalım.

4’te Ödeme için nasıl başvurulur

4’te ödeme birçok ABD eyaletinde ve Avustralya’da mevcuttur. Milyonlarca perakendeci, Best Buy, Bose, Sonos ve Target dahil olmak üzere hizmeti kullanarak ürün satın alma olanağı sunar.

Pay in 4’ün kısa vadeli kredisine başvurmak için en az 18 yaşında veya eyaletinizde reşit olmanız ve bir PayPal hesabınızın olması gerekir. Eğer öyleyse, o zaman süreç oldukça basittir.

1. Çevrimiçi satıcının sepetine ürün ekledikten sonra, ödeme sayfasına gidin ve PayPal seçeneğini Sonra Öde’yi tıklayın.

(Resim kaynağı: PayPal)

2. İstendiğinde PayPal hesabınızda oturum açın.

4'te PayPal Pay adımlarını gösteren ekran görüntüsü

(Resim kaynağı: PayPal)

3. Seçenek olarak listelenmesi gereken 4’te Öde’yi seçin.

4'te PayPal Pay adımlarını gösteren ekran görüntüsü

(Resim kaynağı: PayPal)

4'te PayPal Pay adımlarını gösteren ekran görüntüsü

(Resim kaynağı: PayPal)

4. Artık ödeme planınızı görüntüleyebilirsiniz. Sizin için uygunsa, Devam’ı tıklayın. Bilgilerinizi onayladıktan sonra başvurunuz anında onaylanmalıdır.

4'te PayPal Pay adımlarını gösteren ekran görüntüsü

(Resim kaynağı: PayPal)

PayPal’ın 4’te Ödemesi bana ne kadara mal olacak?

4'te PayPal Öde

(Resim kaynağı: PayPal)

Kesinlikle hiçbir şey. 4’te Öde’nin en büyük avantajlarından biri, işlemi etkinleştirmek için perakendeciden küçük bir ücret alarak para kazanmasıdır. Bir kuruş ödemezsiniz, yani faizsiz bir kredi alırsınız. Alıcıya ekstra bir maliyet getirmeyen birkaç taksit planından biridir.

Herhangi bir kurulum ücreti ödemeniz gerekmez ve gecikme ücreti de yoktur. Sadece ilk taksitinizi hemen ödemeniz ve kalanını belirlenen tarihlerde ödemeniz gerekiyor.

Bu ödemeler, 4’te Öde’ye başvurduğunuzda belirttiğiniz banka kartından, kredi kartından veya banka hesabından alınır. Ah, başvuru yapmak da kredi puanınızı etkilemez — 4’te Ödeme yalnızca yumuşak bir kredi kontrolü yapar.

Krediyi geri ödemek için PayPal bakiyemi kullanabilir miyim?

Hayır. Kartlarınızda veya banka hesabınızda yeterli para olduğundan emin olmanız gerekir. Bir ödeme gerçekleşmezse, borç aniden silinmez. Ürün veya hizmetin maliyeti için yine de ayağa kalkmanız beklenir.

Ne kadar düzenli olarak geri ödemem gerekiyor?

Kalan üç ödemeyi iki haftada bir yapmanız gerekir. Bu zaman çizelgesi, iki haftada bir ödeme alan birçok Amerikalı için kullanışlıdır ve bu, kısa vadeli kredinin altı hafta içinde tamamlanıp tozunu alması anlamına gelir.

Ödemeniz gereken gerçek tarihler ve tutarlar, 4’te Öde’ye başvurduğunuzda net bir şekilde detaylandırılmıştır. Ancak, ek veya plansız ödemeler yapabilirsiniz. Hatta canınız sıkılıyorsa PayPal hesabınıza giriş yapabilir ve her şeyi bir kerede ödeyebilirsiniz.

4’te Öde için bir harcama limiti var mı?

Satın alma tutarınız 30$’ın altındaysa ve alışveriş sepetinizin değeri 1.500$’ı geçemiyorsa 4’te Öde’yi kullanamazsınız.

Ya satın aldığım şeyi beğenmezsem?

Her şeyden önce, 4’te Öde’yi kullanarak satın aldığınız tüm ürünlerde PayPal’dan Satın Alma Korumasına sahip olacaksınız. Ancak, yalnızca bir ürünü iade etmek veya bir hizmeti iptal etmek istiyorsanız, her zaman yaptığınız gibi bunu yapın: iletişime geçerek. satıcı veya servis sağlayıcı.

Paranızı iade etmek ikisinden birine bağlıdır. Bu kadar çabuk yapmazlarsa, bu arada Ödemenizi 4 ödemede yapmaya devam etmeniz gerekecektir.

PayPal’ın Pay in 4’ünü Birleşik Krallık’ta kullanabilir miyim?

3'te PayPal Öde

(Resim kaynağı: PayPal)

Evet – şey, bir nevi. Birleşik Krallık’ta PayPal aslında 4’te Öde seçeneği sunmaz. Bunun yerine size 3’te Öde seçeneği sunar. Başka bir deyişle, ödemelerinizi yalnızca üç taksite yaymanız gerekir.

Bu kulağa biraz kötü gelse de PayPal, iki haftada bir ödeme yapmanızı beklemiyor. Birleşik Krallık’taki çoğu kişiye aylık ödeme yapıldığından, her ay aynı tarihte ödeme yapacaksınız. İngiltere’deki birçok perakendeci Pay in 3’e zaten kaydoldu.

4’te Öde (veya 3’te Öde) sesini beğendiyseniz, bir PayPal hesabının nasıl kurulacağını bilmeniz gerekir. Ayrıca PayPal’ın güvenli olup olmadığını da soruyor olabilirsiniz. ayrıca PayPal Mal ve Hizmetleri ile PayPal Friends and Family arasındaki farkı açıklamaya da yardımcı olabiliriz.

Bugünün en iyi dizüstü bilgisayar fırsatları – stok her 30 dakikada bir kontrol edilir:

https://t.myvisualiq.net/impression_pixel?r=hawk-cache&et=i&ago=212&ao=803&aca=123513&si=1943169&ci=234568&pi=356748&ad=-4&advt=1943169&chnl=-4&vndr=1481&sz=8336&u=Encrypted3169 i

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir