Facebook Kod Gelmiyor – Kodmatik Sorunu ( Çözümü )

Merhaba değerli okurlar; bu yazımızda Facebook kodmatik sorunu, kod gelmiyor, telefona şifre gelmiyor, onay kodu gelmiyor!, iki faktörlü kimlik doğrulama kodu gelmiyor gibi birçok sorunla karşılaşıyorsanız bu yazımızda size %100 çözümünü anlatacağız. Son Güncelleme: 07.08.2019

Facebook Kod Gelmiyor - Kodmatik Sorunu ( Çözümü )

Facebook Kodmatik Nedir?

Facebook‘dan hesap aldığımızda üyelik sırasında Facebook bizden cep telefon numarası veya e-posta istemektedir. Genelde Facebook size ait bir telefon numarası istemektedir bunun sebebi Facebook telefonun size ait olduğunu ispatlayarak hesabınızın başına olumsuz bir durum geldiğinde hesabınızı geri almanızı sağlamak ve size yardımcı olmak için doğru ve şahsınıza ait cep numaranızı ister aksi durumda hesap kurtulamaz veya hesabınız onaylanmaz kapatılır. Bundan dolayı hesabınıza ait numara kesinlikle size ait olmalıdır. Facebook bunu da cep telefonunuza gelen onay kodu ile sağlamaktadır.

Üyelik aşamasında vermiş olduğunuz cep telefonuna Facebook onay kodu göndererek bu kodu ilgili alana girmenizi isteyecektir ve hesabınızı onaylamış olacaksınız. Bunun yanı sıra iki faktörlü kimlik doğrulamaları ayarlarınızı da yapmanızı isteyecektir. Bunlardan biride Facebook Kodmatik yani kullandığınız cihaz dışında başka yerden veya cihazdan hesabınızı açmaya çalıştınız da aktif hesabızı açtınız telefon numarasına bir kod göndererek veya kodmatik uygulamasını açarak şifrenizi alabiliyorsunuz.

Peki cihazınız bozuldu, çalındı, numara değiştirmeden Operatör firmanızı değiştirdiniz veya başka cihaza geçtiniz işte o zaman Facebook güvenlik duvarına tosluyoruz. Şifreler gelmez orjinal cihazı ister eski operatör firmanızı ister isterde ister. Aşağıdaki adımları izleyerek bundan kurtulabilirsiniz. Kesin Çözümleri araştırıp derledik.

Facebook cep telefon numarasına onay kodu gelmiyor Kodmatik sorunu!!! Çözümler:

  1. Mobil cihazınızdan Turkcell  için FB yazın 3266 gönderin, Vodafone için  FB yazın 3223 gönderin.Bu sayede Facebook’tan SMS ile onay kodu istemiş olacaksınız.
  2. Sim kartınızı,operatörünüzü değiştirmiş iseniz de onay kodunu alamayabilirsiniz. Facebook onay kodunuzu alabilmeniz için geçmiş olduğunuz numarada 1 gün beklemeniz gerekmektedir.
  3. Telefonunuzun ayarlarından herhan gibir SMS engellemesi olup olmadığını kontrol ediniz.
  4. Hattınızı başka bir mobil cihaza takarak deneyin.
  5. Kesin Çözüm: Başka bir Facebook hesabı açın yani ( Fake ) ilgili kısımları doldurun ve kod gelmeyen Cep telefonu numaranızı bu fake hesabınıza yazın ve doğrulayın. Otomatik olarak eski hesabınızdaki telefon numaranıza kod istemeyecektir ve hesabınıza giriş yapabilecekseniz.

Kısaca ne yaptık diğer kimlik gönderme bekleme yapmadan FAKE hesap açıp Cep numaramızı doğrulamamız bu kadar basit. Otomatik oalrak diğer eski hesabımızdaki numara deaktif yani pasif olacaktır.

Önemli bir hatırlatma: Eski numaranızı bir süre facebook eklemeyin tüm ikili faktör doğrulamaları kaldırın.

Halen sorun yaşıyorsanız bizimle iletişime veya aşağıdan yorum kısmından destek istemeyi ve bir teşekkür etmeyi unutmayın. =)

facebook onay kodu gelmiyor kesin çözüm,

facebook onay kodu gelmiyor türk telekom,

facebook onay kodu eski hattıma gidiyor,

facebook kodmatik kodu gelmiyor,

facebook iki faktörlü kimlik doğrulama kodu gelmiyor,

facebook kodmatik bulma,

facebook şifremi unuttum kodu gelmiyor,

facebook kodmatik telefonumu kaybettim,

Facebook Onay Kodu Gelmiyor Video

Yazar Modem

Modem Arayüz Geliştirme Programlama. 192.168.1.1 Modem arayüz giriş ve WiFi Şifre Değiştirme.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir